Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

EMEKLİLER DE, MEMURLAR GİBİ SEYYANEN ZAM İSTİYORLAR!

Toplu sözleşme zammına ek olarak 6 aylık enflasyon farkıyla maaşları belirlenecek olan memur ve emekliler, aralık ayı enflasyon verilerini bekliyor. Yılın ikinci yarısında beş aylık veri açıklandığı için şimdiden yüzde 33,65’lik zam imkanı doğmuş bulunmakta. Aralık ayına ilişkin veriler 3 Ocak‘ta açıklanacak. Muhtemelen emeklilere ve memurlara uygulanacak zam oranı 4 Ocak günü açıklanacak.

2024 yılının ilk altı ayı için maaşlara yapılacak zam oranı belirsizliğini korurken,  emeklilerin de 2023 yılı Temmuz ayında memurlara verilen ve kendilerinden esirgenen SEYYANEN ZAM istedikleri anlaşılmaktadır.

Siirtli hemşerilerimizle yaptığımız konuşmalarda edindiğimiz izlenimler memurlar gibi emeklilerin de seyyanen zam istedikleri doğrultusundadır. Maaşlarına ayda asgari 6 bin TL seyyanen zam isteyen emekliler, oransal şeklinde yapılan artırımlarda, makasın küçük memurların ve maaşları düşük emeklilerin aleyhine açıldığını vurgulamaktadırlar.

Dereceleri küçük memurlarla, maaşları düşük emekliler aleyhine yaşanan bu durumun 2-3 yılda bir SEYYANEN ZAM YAPILARAK nispeten de olsa kapatılması gerektiğini savunan emekliler, bu ekonomik buhran ortamında yaşadıkları sıkınıtıların göz önüne alınması gerektiğine  özellikle vurgu yapmaktadırlar.

Bu arada, Bağ-Kur ve SSK emeklileri arasında asgari ücretin çok altında maaş alanların bulunduğuna dikkatler çekilirken, memurlar da emekliler de hükümetin, düşük maaş alanlarla, yüksek maaş alanlar arasında giderek açılan makasın nispeten daraltılması açısından 2024 yılının ilk altı ayı için SEYYANEN ZAM YAPILMASINI İSTEMEKTEDİRLER.

2024 yılının ilk altı ayında uygulanacak zam oranının tespiti için Aralık ayının sözde enflasyonunun açıklanmasının beklendiği, bunun da büyük bir ihtimalle 4 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşeceğini belirten memurlar ve emekliler, TÜİK’İN verdiği rakamlara hiçbir şekilde itibar etmediklerinin de altını çizmektedirler.

Bu durumun göz önüne alınması gerektiğini belirten emekli hemşerilerimiz, düşük maaş alanlarla, yüksek maaş alanlar arasında giderek açılan makasın dengelenmesi açısından her yıl olmazsa bile 2-3 yılda bir maaşlara belirlenen oran dışında, eşit miktarda SEYYANEN ZAM YAPILMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAMAKTADIRLAR.

Dileriz ki, 2024 yılının ilk altı ayı için talepleri olduğu gibi emekli maaşlarına da, memurlara Temmuz ayında verildiği gibi AYDA ASGARİ 6 bin TL SEYYANEN ZAM YAPILIR.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER