REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

EMEKLİLER HAFTASI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EMEKLİLER HAFTASI
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
01 Temmuz 2019 - 14:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizde etkinliklere sahne olan değişik isimli haftaların sayısı çoktur ve bunlardan biri “Emekliler Haftasıdır.” Söz konusu haftayı simgeleyen günlerden geçiliyor olması nedeniyle insanca yaşam koşullarında mağdur edilen yaklaşık 12,5 milyon emekli yurttaşımızın bir türlü dikkate alınmayan yakınmalarından bir kere daha söz etmek isterim.

12,5 milyon emeklinin yaklaşık 10 milyonu ücret dengesizliğinin mağdurudurlar ve bu mağduriyetin giderileceği vaatleri, günümüze dek lafta bırakılmıştır. Temmuz ayındaki ikinci 6 ayı kapsayacak ücret artışında enflasyon oranının dikkate alınacağı belirtiliyor ve çoğu emekli “enflasyon oranı her zaman düşük gösteriliyor..” görüşünü paylaşıyorlar.

Ücret artışlarının yüzde üzerinden gerçekleştirilmesi “çok alan çok, az alana az” uygulamasıdır ve bu uygulama ücret dengesizliğini daha da büyütmektedir. Bu bakımdan ücret dengesizliğinin aşağılara çekilerek uygun bir duruma getirilene dek seyyanen, yani ücretlere aynı rakamlarla artış yapılması gerekiyor ama ilgililer böyle bir uygulamayı görüldüğü kadarıyla düşünmek istemiyorlar. Emeklilerin hakkını savunan bir “Emekliler Derneği” var ise de sesini duyuramadığı gerçeği gün ışığındadır.

Gerçekleştirilen seçimlerde başarının kaç oyla elde edildiğine göz atılacak olursa, emeklilerin bir siyasi parti kurmaları ve çoğunun kurulacak siyasi partiyi sahiplenmeleri durumunda, diğerlerinden çok daha şanslı olduklarına hükmetmemek mümkün değildir. Emekli yurttaşlarımız arasında ülkenin sorunlarını çok iyi bilen ve çözüm üretebilecek kabiliyette insanlarımız vardır ve büyük oy potansiyeline sahip bu kesimin ciddi anlamda siyaset yapmayı hedeflemiyor olmaları, haklarına sahip çıkmamak açısından önemli bir eksiklikleridir..

Emekli vatandaşlarımız, ücret dengesizliğindeki mağduriyetlerini gidermek için bir siyasi parti kurarak siyaset kulvarında yer alsalar, kendileri ve kendileri gibi mağduriyet yaşayanlar için en isabetli karar olacaktır diyerek, “Emekliler Haftası” nedeniyle içlerinden birilerinin beklentiye sahip çıkmaları gerektiği görüşümü bir kez daha yineliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.