Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

EMEKLİLER İÇİN  “DAĞ, FARE DOĞURDU!”

Emekliler, büyük bir beklenti içindeydi. Büyük Reis Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, emeklilere yönelik müjdeleri olduğu ve Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısından sonra bizzat kendisi tarafından açıklanacağı vurgulanmıştı. Emekliler, büyük umutlarla verilecek müjdeyi beklediler. Ancak, müjde denilen şeyin aslında “DAĞ, FARE DOĞURDU” deyimiyle yorumlanacak bir durum olduğu ortaya çıktı. Emeklilere 5 BİN TL. ikramiye verileceği açıklanırken, emekli oldukları halde çalışanların bu ikramiyeden mağrum bırakılacakları özellikle vurgulandı. Yani, geçinemediği için emekli olduğu halde çalışmak zorunda kalan enaz mevcut emeklilerin yarısına 5 bin TL. ikramiye bile verilmeyecek.

Kendi yandaşlarına 3-5, hatta daha fazla yüksek maaş veren ve maaşları 500 bin TL’yi bulanlar varken, sefaletten kurtulmak için emekli olduğu halde çalışmak zorunda kalan emeklilere BEŞ BİN TL’yi de çok gördünüz, öyle mi!

Çalışan bir emekli olarak kendimden örnek vereyim. 25 yıl 9 ay hizmet üzerinden ve 3. Derecenin, 5. Kademesinden emekli bir Türkiye Cumhuruyeti vatandaşıyım. Aldığım maaş 10.244 TL.’dir. İnsafınız kurusun. Bu parayla nasıl geçinebileceğim de, 80 yaşımı doldurmama rağmen ve istirahat etmem gerekirken, çalışmak zorunda kalmaktayım.

Hem, verdiğiniz 5 bin TL’nin değeri nedir. Bir aylık ev kirası bile değil. Çalışan memurlara sürekli olmak üzere seyyanen 8 bin 77 TL verdiniz. Yanlış anlaşılmasın. Memurlara verilen maaş da buna rağmen çok yetersizdir. Ama emekli ile mlukayese açısından söylüyorum. Yahu, emekliye sadece  bir defaya mahsus memurlara seyyanen verdiğiniz zam kadar bile İKRAMİYE(!) vermeye eliniz varmadı. Çalışmak zorunda olan emeklilere ise SIFIR ÇEKTİNİZ!

Bir memur emeklisi olarak açıkça söylüyorum. Bundan böyle size oy verirsem, EBU LEHEB GİBİ İKİ ELİM KURUSUN!

SAVAŞI, NETANYAHU MU ÇIKARDI!

Kimi iddialara göre, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik başlattığı saldırıyı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu çıkarmış. Daha doğrusu, çıkması için bir takım entrikalar düzenlemiş. Çünkü, Netanyahu İsrail’de adeta İSTENMEYEN ADAM ilan edilmişti. Hakkında yolsuzluktan 3 soruşturma davası açılmıştı. Hergün aleyhinde gösteriler düzenleniyor, istifası isteniyordu. Aleyhinde tırmanan iç olayları dizginlemek için savaşın çıkmasına zemin hazırlamış olabilir. Nitekim, olaylar öyle gelişti. İsrailliler, Netanyahu’yu unutup, Filistinlilere karşı el birliği oldular.

Bu söylentiler ne derece doğru, bilemeyiz! Ancak, diktatörlerin, içte sıkıştıkları zaman, çareyi halklarını dış olaylarla oyalamak taktiği uyguladıkları tarihi gerçeklerdir. Altları ıslak olan diktatörler, koltuklarından kalkmak istemezler. Bunun için, gerekirse savaş bile çıkarırlar. Binlerce masum insan ölmüş, umurlarında bile değil. Yeter ki, kendilerine ve ailelerine bir şey olmasın…

TAŞLAMA

EMEKLİLER BOŞ YERE

HAYÂL KURMUŞLAR BELLİ

YANDAŞA BOL KEPÇE VAR

EMEKLİYE VERİR Mİ

 BEŞ BİN LİRA VERECEK

SADAKA VERİR GİBİ

ÇALIŞAN EMEKLİYE

OD DA YOK, SIFIR ÇEKTİ

 BU ÜLKENİN KAHRINI,

YÜKÜNÜ ÇEKEN KİMDİR

BENİM ÇİLEKEŞ İŞÇİM,

BAĞ-KUR’LU EMEKLİM’DİR

 BAŞKA BAHARA KALDI

KURDUĞUMUZ HAYÂLLER

“EVET” DEYİN BAKALIM

EMEKLİ EVETÇİLER

 EKONOMİ RAYINDAN

ÇIKMIŞTIR BU BESBELLİ

KAN AĞLIYOR GÖRÜNÜZ

MEMUR, İŞÇİ, EMEKLİ

 EMEKLİYE, İŞÇİYE,

MEMURLARA BİR ŞEY YOK

BU YIL DA KALACAKLAR

YARI AÇ VE YARI TOK

 ENFLASYON ORANI

DÜŞÜK GÖSTERİLİYOR

EMEKLİYLE, İŞÇİYLE

ALAY MI EDİLİYOR

 EMEKLİ AÇ VE YOKSUL,

EMEKLİ NAN’A MUHTAÇ

YÜZDE DOKSANDOKUZU

YARI TOKTUR YARI AÇ

EMEKLİ OLANLARIN        

ÇALIŞMASI SUÇ MUDUR

AÇ BIRAKIRSAN ONU

ÇALIŞMAYA MECBURDUR

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER