REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

EN BÜYÜK İNSANLIK SUÇU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN BÜYÜK İNSANLIK SUÇU
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
02 Kasım 2017 - 14:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Terör vahşeti, bütün insanlığın karşı durması gereken en büyük insanlık suçudur ve bu vahşetin en çok yaşandığı yer, Ortadoğu’dur. Türkiye’mizde de yaklaşık 35 yıldır devam eden bu vahşete karşı son zamanlarda verilmekte olan kararlı mücadele devam ederken, zaman-zaman söz konusu mücadelede şehit düşenlerle ilgili yapılan açıklamaları derin bir üzüntü ile izliyor ve fidan gibi evlatlarını yitiren ailelerin acılarını paylaşıyoruz.

Bu sabah haberlerinde Hakkari Şemdinli’de ülkemize sızmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada 6’sı asker ve 2 güvenlik korucusunun şehit olduklarını dinlerken,  büyük bir üzüntü duydum ve bu en büyük insanlık suçunu icra edenlerle kendilerine destek verenlere, yine lanet yağdırdım. El altından destek görmeyen hiçbir terör grubunun uzun yıllar ayakta durma şansı olmadığı gerçeğini dikkate aldığımda, 35 yılı aşkın zamandır ülkemiz gündeminde yer almaya devam eden insanlık dışı terör vahşetinin, başkalarından destek aldığını da bir kere daha düşünmeden edemedim.

Terörizm konusunda uluslararası dayanışmaya ihtiyaç olduğunun dile getirilmesine rağmen, terör gruplarında sayının artması, önemli konudaki samimiyetsizliğin göstergesidir sanırım. Günümüzde, kimilerinin bazı terör gruplarını kendi çıkarları doğrultusunda kullandıkları tüm çıplaklığı ile aydınlığa kavuşmuştur. Terör gruplarına yapılan silah ve mühimmat desteği için gösterilen tepkiye kulakların tıkalı kalması, bu gerçeği teyit etmektedir.

Bugünkü çatışmada 8 güvenlik görevlimizin şehit edildiklerini dile getiren haberlerde, 5 teröristin etkisiz hale getirildiğinden ve bölgedeki operasyonların hava desteğiyle aralıksız sürdürüldüğü de vurgulanıyordu. 8 ailenin daha ocağına ateş düşmesine büyük tepki gösterdiklerine tanık olduğum hemşerilerim; “Şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerinin derin acılarını yürekten paylaşıyoruz… Milletimizin başı sağ olsun…” derlerken, onlar da en büyük insanlık suçuna lanet yağdırıyorlardı.

Türkiye’mizin güçlenmesini, söz sahibi olmasını istemeyen dış odaklar; bu hedefleri doğrultusunda bundan böyle de el altından teröre destek vermeye çalışacakları gerçeği göz önünde bulundurulmak suretiyle gereken önlemler alınmalı, terör örgütleri kadar kendilerine destek verenlerin de onlar kadar, hatta daha da tehlikeli ve vicdansız oldukları unutulmamalıdır. Bu sabahki kahpe saldırıda şehit düşen yurttaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.