REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ENFLASYONU, YIL SONUNDA DÜŞMÜŞ GÖSTERMEK İÇİN…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ENFLASYONU, YIL SONUNDA DÜŞMÜŞ GÖSTERMEK İÇİN…
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
5 views
11 Ekim 2018 - 13:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hükümet (Enflasyonla Topyekün Mücadele)yi 2018 yılının sonuna göre ayarladı. Firmalara (yüzde on indirim yapın) mesajı verdi. Çoğu yandaş olan firmalar emre uyarak indirime katıldılar. Bu suretle denetimlerden kurtulacaklar, indirim çağrısına uymayanlar ise zabıtalarla tedip edilecekler!

Eylül ayı sonu itibarıyla 2018 yılı enflasyon oranı yüzde 24.5 olunca, hükümet açısından kalan üç ay zarfında enflasyonda yıllık ortalamayı düşürmek zorunlu oldu. Enflasyon, bu hızla devam ederse, 2018 yılı sonunda rahatlıkla yüzde 30’lar düzeyine çıkacak, demektir. 2019 yılı memur, işçi, emekli maaşları ile asgari ücret belirlenirken, enflasyon oranının dikkate alınması gerekmekte. Oysa maaşlara gerçek enflasyon oranında zam yapılırsa, bu işin altından kalkılamaz! Bunun için, ne yapıp, yapıp enflasyon oranının düşürülmesi lazım. Enflasyon oranı düşük çıkacak ki, maaş zamları da düşük düzeyde tutulsun.

Aslına bakarsanız, yüzde 10 indirim yapacaklarını açıklayan firmalar, zaten son 3 ay içinde öylesine katmerli zamlar yapmışlar ki, yüzde 10’luk indirim onları hiçbir şekilde etkilemeyecek bile. Hem hükümetin çağrısına ters düşüp, zabıta denetimlerinde ceza üstüne ceza yemek yerine, talep edilen yüzde 10’luk indirimi yapmak çok daha akıllıca değil mi…

Yüzde 10’luk indirim kervanına katıldıklarını açıklayan firmalara bizim de bir çağrımız olacak. Gerçekten, indirim yapmakta samimiyseniz, fiyat indirimini 2018 yılının 1 Temmuz fiyatlarına göre yapın. Yani 1 Temmuz 2018’de fiyatınız ne idiyse, yüzde 10’luk indirimi o fiyata göre gerçekleştirin. O zaman fiyatların yüzde 10 değil, belki de yüzde 20-30 düzeyinde düşürülmeleri gerekecek.

Doğrusunu isterseniz, ister gönüllü, ister gönülsüz yapsınlar. Hükümetin yüzde10’luk indirim çağrısına uyan firmalara da hak vermiyor değiliz. Çağrıya uyarak fiyatları 2-3 ay için de olsa ya indirecekler, ya indirecekler. Başka çareleri yok. Hem atalarımız (KIRK KATIR MI, KIRK SATIR MI) deyimini boşa söylememişlerdir.

TAŞLAMALAR

HER MAHALLEDE BİRER

MİLYONER YARATMANIN

ÇABASI DEVAM EDER

GERÇEK OLAN BU BAKIN

 

MİLYONERLER SAYISI

GİDEREK ARTMAKTADIR

BUNUN BEDELİ BİNLER

FAKİRLER OLMAKTADIR

 

FAKİRLEŞİR YÜZBİNİ

BİRİ MİLYONER OLUR

MİLYONERİN SAYISI

ARTMAKTA, HİKMET BUDUR

 

FAKİR DAHA DA FAKİR

ZENGİN DAHA DA ZENGİN

OLMAKTADIR GERÇEK BU

TAKSİMAT BÖYLE BİLİN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.