REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Erdoğan, Davutoğlu Görüşmesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erdoğan, Davutoğlu Görüşmesi
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
4 views
31 Ocak 2018 - 16:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uzun süreden beri birbirlerine küs oldukları izlenimini veren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nu Beştepe’de kabul ederek, 3 saat gibi süren uzun bir görüşme yapmış. (Bayram değil, seyran değil, Sayın Erdoğan, Sayın Davutoğlu’nu neden öptü) çağrışımı yapan bu görüşmenin 2019 seçimleri konusunda olduğu izlenimleri var. Bilindiği gibi Davutoğlu, Abdullah Gül’e yakın bir isim. Belki de Abdullah Gül’ün duruşu hakkında sitemlerini iletmiştir. Ya da, Gül’ün cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı konusunda ağzını yoklamıştır.
Bilindiği gibi, Abdullah Gül’ün, Erdoğan’a karşı olan muhalefetin ortak adayı olabileceği iddiaları var. Hatta bu konu Gazeteciler tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da sorulmuş kendisi: “Abdullah Gül ismi ifade edildi. Bizim söyleyeceğimiz bir şey yok. Tamamen bizim dışımızda olan bir gelişme” cevabını vermişti.
Her partinin kendi adayını çıkaracağını vurgulayan Kılıçdaroğlu: ”Ne biz ne diğer partiler olmadı referandumdan bu yana. Herkes kendi adayını çıkaracak cumhurbaşkanlığı için. İkinci turda oturulacak geriye kalan iki aday yarışacak. Demokrasiden yana olanlar, otoriter rejimden yana olanlar. Böyle bir ikilemle Türkiye karşı karşıya olacak. Sandığa giderken bütün vatandaşların bu ayrışmayı dikkate alarak oy kullanmalarını isteyeceğiz” demiş.
Bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıklayan üç isim var. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek. CHP dahil, diğer siyasi partilerden henüz bu konuda ses seda yok…
“BENDENİZ, SEKRETER BEY!”
1960’lı 70’li yıllarda sağlıkta bir atılım olarak geliştirilen SOSYALİZASYON sistemi devreye girdiğinde, Sağlık Ocaklarında unvanları “TIBBİ SEKRETER” olan memurlar varmış. Siirt’in bir ilçesi durumundayken, Kozluk Sağlık Ocağına ABDULLAH adındaki bir hemşerimiz de TIBBİ SEKRETER olarak atanmış.
Rahmetli hemşerimiz, PALA BIYIKLI, iri yarı biriymiş. Bir gün, Tıbbi sekreter odasında otururken, ilçeye yeni atanmış genç bir öğretmen, odanın kapısını çalıp içeriye girmiş. Merhum hemşerimiz kendisine:
-Buyurun, ne istemiştiniz?
Diye sormuş. Yeni öğretmen, biraz da mahcup bir tavırla:
-Sekreter Hanımla tanışmak istemiştim de, kendisi yok mu?
demiş. Hemşerimiz, manzarayı çakmış. Öğretmenin, “TIBBİ SEKRETER” denilince, bu deyimin, zihninde güzel bir bayanı çağrıştırdığını, bunun için de, belki bir arkadaşlık kurmak ümidiyle geldiğini anlamış. Gülümseyerek:
-Maalesef, TIBBİ SEKRETERİMİZ bayan değil! Unvanı, “TIBBİ SEKRETER” olan bey de benim, yine de tanışmak istiyorsanız, buyurun tanışalım!
Diyerek elini uzatmış. Tabii, genç öğretmen de, uzatılan eli sıkmak zorunda kalmış. İlçe küçük olduğu için, bilahare TIBBİ SEKRETER İLE ÖĞRETMEN ÇOK SAMİMİ ARKADAŞ OLMUŞLAR. Kurulan samimiyetten sonra, öğretmen gerçeği itiraf etmiş:
-Ağabey, ben “TIBBİ SEKRETER” diye çıtı pıtı bir kızla karşılaşmayı bekliyordum. Karşıma senin gibi palabıyıklı biri çıkınca, inanır mısın o an için korktum, demiş!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.