Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ERDOĞAN, SİİRT’E GELECEK Mİ

9 Mart 2023’te gerçekleştirilen ara seçimle TBMM’ne ilk defa (SİİRT MİLLETVEKİLİ) sıfatıyla giren, Siirt Milletvekili iken (BAŞBAKAN) olan ve bugün Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için sahaya inecek ve 50 il gezerek partisinin propaganda çalışmalarına katılacak.

Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanı olarak tarafsız kalması gerektiğini söyleyenler olsa bile, yemin metninde, tarafsız olmasıyla ilgili bir tabir yok.

Cumhurbaşkanı, görevine başlarken Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde aşağıdaki şekilde andiçer:

“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

Görüldüğü gibi, yemin metninde Cumhurbaşkanının TARAFSIZ olması gerektiği konusunda bir söylem yok. Hem, zaten, tarafsız olması da beklenemez. Seçimler için sahaya inecek ve verilen bilgilere göre tam 50 ilde seçim propagandalarına katılacak.

Bizim asıl merak ettiğimiz, bu geziler kapsamında Siirt’e gelip, gelmeyeceği. Özellikle AKP’liler yolunu dört gözle bekliyorlar da…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER