Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

ERDOĞAN’IN DAVETİ!

(Müflis Tüccar Eski Defterleri Karıştırır) örneğinde olduğu gibi, AKP’li Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da, partisinin giderek oy kaybetmekte olduğunu hissetmiş olacak ki, geçmiş dönemlerde AKP’den milletvekili olan ve defterden sildiklerini tekrar kazanabilmek amacıyla  21 Mart Pazartesi günü için yemeğe davet etmiş.

Partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti bayrağı altında yola nasıl çıkmış olduğumuzun muhasebesini her fırsatta yapmaya çalışıyoruz. Pazartesi MYK’yı topluyor ardından eski dönem vekillerimizle yemekli bir toplantıda bir araya geliyoruz” buyurmuş. Bu sözler sonrası toplantıya kimlerin katılacağı merak edilirken, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç kendisine davet geldiğini ve yemeğe katılacağını açıklamış bulunmakta.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etme sürecine de değinen Arınç, “O çok oldu. Ondan sonra da görüştük. O işler ayrı. Böyle bir davet olunca gitmemek olmaz. Yeri zamanı geldiğinde her şeyi konuşuruz ama usulüne göre. Pazartesi davet var. İnşallah gideceğiz.” şeklinde konuşmuş.

“Önümüzdeki Kasım ayında partimiz 21. yaşını geride bırakıyor. AK Parti bayrağı altında yola nasıl çıkmış olduğumuzun muhasebesini her fırsatta yapmaya çalışıyoruz. Biz AK Parti’yi istişare ile kurduk. Salı günü vekillerle yaptığımız sohbet toplantısının 4’üncüsünü gerçekleştirdik. Pazartesi MYK’yı topluyor ardından eski dönem vekillerimizle bir yemekli toplantıda bir araya geliyoruz” diyen Sayın Erdoğan’ın davetlileri arasında 11 Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, GELECEK Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan da var mı acaba. Ne de olsa, onlar da AKP’nin eski milletvekilleri sayılırlar.

KARINCALAR VE FİL’LER!

Dünyanın en küçük canlıları elbette karıncalar değildir. Onlardan çok daha küçük, ancak mikroskoplarla görülebilen bakteriler ve daha keşfedilmemiş nice canlı varlıklar vardır. Ancak, insanlar olarak gözlerimizle gördüğümüzden örnek verelim ki amacımızı daha iyi anlatalım.

Dünyanın en büyük canlı varlığı olmamakla birlikte, karınca ile mukayese açısından da Fil’i örnek gösterdik. Oysa, fil de canlıların en büyüğü değildir.  Adına mavi balina denilen bir balina türü var ki, 110 ton ağırlığında olanları bulunmaktadır.

Yaşam standartları açısından insanlar arasındaki farkı tanımlamak açısından karıncalarla, filleri örnek gösterdik. Dünya genelinde 8 milyara yakın insan yaşamaktadır. Bunların yüzde 99’u, karıncalar gibidir. Çalışırlar, üretirler,  sermayelerini fillere kaptırırlar. Bu da yetmez, zaman-zaman fillerin ayakları altında ezilirler. Fillere benzettiklerimiz ise asrımızın Firavunları, Karunları, Hamanları hükmünde olanlardır. Karıncalar, filler için çalışırlar, çoğu zaman, fillerin ayakları altında ezilirler. Dünya kuruldu kurulalı, düzen böyledir.  (Böyle gelmiş, böyle gitmez) deyimi de bana göre yanlıştır ve geçersizdir. Kavanoz dipli dünyada,  durumun düzeldiğine şahit olmuş bir zaman dilimi yoktur.

Sözün özü böyle gelmiş, böyle gidecek. Karıncalar çalışacak, filler semirecek, karıncalar ezilmeğe devam edecek.

MUTLULUK OYUNU

Birleşmiş Milletler tarafından 20 Mart günleri (Dünya Mutluluk Günü) olarak belirlenmiş! Amaç, insanların senede bir de olsa bir araya gelerek mutluluğu şölenlerle kutlamaları, kendilerini mutlu edecek minik de olsa tüm faktörleri hatırlamaları olarak belirlenmiş. Yani, bir nevi mutluluk oyunu.

Bir anket yapılsa ve (MUTLU MUSUNUZ) diye sorulsa, acaba, dünyada yaşayan nüfusun yüzde biri bile (MUTLUYUZ) diyebilecek mi!

Kendi kendimizi kandırmayalım, olmayan mutluluğu oyunlarda aramayalım…

ÜÇ DİLLİ KUTLAMA

21 Mart, Nevruz Bayramı olarak kutlanıyor ya. Üç dilli Siirt’te de buna uygun söylemler geliştirilmiş.

Türkçe olarak:

*Nevruz Gününüz, kutlu olsun.

Kürtçe olarak:

*Newrozete piroz be.

Siirtçe deyim pek yavan kalacak ama, onu da şöyle seslendirenler var:

*Nevruz ımbarok…

İKİ YÜZLÜLÜK!

21-26 Mart tarihleri arası günler Türkiye’de Orman Haftası ve Ağaç Bayramı olarak kutlanır. Amaç, ormanların önemini öğretmek ve fidan dikimini teşvik etmek.

Bu tesadüfe bakınız ki, Orman Haftasının arifesi sayılacak zaman diliminde 300-400 yıl ömürleri olan ZEYTİN AĞAÇLARININ bile kesilmelerine olanak veren kararname yayınlandı.

İki yüzlülüğün BU KADARINA DA PES DOĞRUSU…

TAŞLAMA

BAYRAM GİBİ KUTLAMAK

GEREKLİDİR NEVRUZ’U

BİRLİK, BERABERLİĞE

VESİLE OLMALI BU

“NEVRUZ” DENİNCE NEDEN

ÜRPERMEDE İÇİMİZ

ÇÜNKÜ ŞİRAZESİNDEN

ÇIKARDIK NEVRUZ’U BİZ

NEVRUÇ BAHAR BAYRAMI 

KIRMAK, DÖKMEK BU NEDEN

KIRMAK VE DÖKMEK OLAN

GÜNE BAYRAM DEMEM BEN

BAYRAM DEMEK KARDEŞLİK,

DOSTLUK VE BİRLİK DEMEK

BAYRAM DİYORUZ AMMA

TUTUMUMUZ UYMAZ PEK

NEVRUZ DA RESMİ BAYRAM

OLSUN DERİZ ELBETTE

“DELİYE HER GÜN BAYRAM”,

 ZATEN, DELİYİZ BİZ DE

YILIN YARISI TATİL,

İKİ GÜN DAHA OLSA

NE YAZAR SÖYLEYİNİZ,

NE GAMDIR, NE DE TASA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER