REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ERKEN BİR SEÇİM YAZISI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERKEN BİR SEÇİM YAZISI
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
8 views
24 Haziran 2018 - 14:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir şeyi vaktinden sonra gerçekleştirmek ne kadar büyük yanlış ise vaktinden öncede, gerçekleştirmekte bir o kadar insanı yanlışlığa sevk eder. Ancak bazen zamanla yarış insanı bir şeyi vaktinden önce gerçekleştirmeye yöneltir.

Tıpkı şimdi yazdığım bu yazı gibi. Yazıyı öğleden sonra yazıyorum. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de seçimler devam ediyor.Şu saatlerde, yasaklar devam ettiğinden seçimlere katılım dahil hangi yönde ilerlediklerine dair hiçbir ip ucu yok. Dolayısıyla bu yazıyı, ancak gezdiğim birkaç okuldan aldığım izlenimlere göre yazmak zorundayım.

Net bir ölçü olmamakla birlikte gezdiğim okullarda seçimlere katılımın yoğun olduğunu gördüm.İnsanlarımız ailece okullara giderek oylarını kullandılar. Hatta bir okulda 4-5 yaşlarındaki çocuklarını beraberlerinde getiren anne baba oy verme yerine girip oylarını kullandıktan sonra çocuk bende oy kullanmak istiyorum diye ağlamaya başladı. Ailesi onu oy kullanılan sınıftan dışarı çıkardı. Ancak ağlaması  dakikalarca kesilmedi.Ben o okuldan ayrıldığımda anne baba çocuğu ikna etmeye çalışıyorlardı.Seçimlere böyle ilgi gösterilmesi sorumluluk bilinci içerisinde ailecek gidilmesi sevindirici.Bazıları kınayabilir, ama bazı ailelerinin çocukları ile birlikte sandık bölgelerine gitmeleri ve daha küçük yaşlardan itibaren demokrasinin temel göstergesi olan seçimlerin hafızalarına kazınmaları sağlamaları geleceğim adına iyi bir işarettir.

Cadde ve sokaklar oy kullanma saatlerinde yoğundu. Her yaştan insan  engelliler ve yaşlılar dahil herkes bu önemli görevi yerine getirmenin  sorumluluğu içerisinde okullara doğru gidiyordu. Vatandaşımız bu seçimlerinin öneminin bilincinde olduğunu gösterdi.

Yine şükürler olsun bu satırların yazıldığı saate kadar ilimizde  ve ülke genelinde basına yansıyan  olumsuz bir olay yok. İnşallah olmaz da. Çünkü seçimler barış ve kardeşliktir, bir başkasının özgürlüğüne hür iradesine saygı göstermektir.

Bu satırlara son verirken  yaklaşık 10-12  saat sonra belli olacak seçim sonuçlarının ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olsun. Kazanacak olan adayları da kutluyor, onlara  ilimiz ve ülkemiz yararına hayırlı çalışmalar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.