REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ERKEN SEÇİM İÇİN ÖNERİLEN TARİH!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERKEN SEÇİM İÇİN ÖNERİLEN TARİH!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
18 Nisan 2018 - 15:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yine yaptı yapacağını. Türkiye’nin erken seçime gitmesinin zorunlu olduğunu iddia eden Bahçeli, seçim tarihi olarak da 26 Ağustos 2018’i önermiş, bulunuyor. Bize göre, MHP Genel Başkanının erken seçim talebi iddia ettiği gibi öyle (Vatan, Millet Sakarya!) kaygısıyla yapılmış değildir. Bahçeli’nin amaçlarından birinin, yeni kurulmuş olan ve büyük kongresini 1 Nisan 2018 tarihinde yapan İYİ Parti’yi seçim dışında tutmak olduğu iddia ediliyor. Çünkü bir siyasi partinin seçimlere katılabilmesi için genel seçimlerden en az 6 ay önce kongresini yapmış olması gerekmekte. Buna göre, İYİ Partinin genel seçimlere katılabilmesi için seçimlerin 1 Ekim’den sonra yapılması lâzım.

Gerçi bazı hukukçular, farklı yorumlarla İYİ Partinin 26 Ağ4ustos 2018 tarihinde yapılması durumunda yine de seçimlere katılabileceğini belirtmektedirler. Ne var ki, MHP şikâyetçi olur ve konu Yüksek Seçim Kuruluna intikal ederse, YSK’nın vereceği karar, referandumdaki kararlarından bellidir!

Bahçeli’nin seçim tarihi olarak 26 Ağustos’u istemesinin ikinci bir sebebi de araya girecek olan Kurban Bayramı tatili ile hafta sonu tatillerinin birleşecek olmalarından kaynaklanmaktadır. Kurban Bayramı tatili her ne kadar 21 Ağustos günü başlayıp 24 Ağustos günü akşamına kadar devam edecekse de hafta sonu tatillerinin birleştirilmesiyle 18-27 Ağustos tarihleri arası 10 gün Bayram tatili olacak. 10 gün sürecek uzun bir tatili gezilerle değerlendirecek kamu görevlileri yanında, çok sayıda vatandaşlar da fırsat bu fırsat deyip tatil yerlerine gideceklerdir. Seçimlere katılım ne kadar az olursa, bu hem AKP’nin, hem de MHP’nin lehine olacaktır. Bu partilerin militanları ne yapıp yapıp mutlaka sandık başlarına gideceklerdir. Siyasetle içli dışlı olmayanların tatillerini yarım bırakıp sandık başına gitmelerini beklemek biraz hayalcilik olur.

Hafta sonu tatilleriyle, Kurban bayramı tatilinin birleştirilmeleri sonucu 18 Ağustos Cumartesi günü başlayacak Kurban Bayramı tatili 27 Ağustos Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Erken seçim olur mu, olmaz mı bilemeyiz, bunun kararını sonuç itibarıyla AKP verecektir. AKP (evet) derse, erken seçim olması kaçınılmaz olacak.

Kamuoyunda Bahçeli’nin teklifinin, AKP’li kurmaylarla bir danışıklı dövüş olduğu söylentileri oldukça yaygın. AKP, Bahçeli’nin teklifini kabul ederse, bu işin gerçekten bir danışıklı dövüş olduğu ortaya çıkacaktır. Şunu da anımsatmakta yarar var. Olağanüstü hal koşullarında yapılacak bir erken seçim, ne kadar mükemmel olsa dahi, şaibeli olarak yorumlanacaktır…

Yine de Türkiye’miz ve aziz milletimiz için hayırlısı ne ise o olsun…

TAŞLAMALAR

ERKEN SEÇİM OLUR MU

OLMAZ MI BİLEMEYİZ

NE (OLSUN) NE (OLMASIN)

BİZ BUNU DİYEMEYİZ

 

MİLLETVEKİLLERİNE

ZOR GELİR ERKEN SEÇİM

EN AZ YÜZDE ELLİSİ

GİDECEK BUNU DERİM

 

VEKİLLER VEKİL OLSA

CESARET ETSE İNAN

ERKEN SEÇİM HİÇ OLMAZ

BUNA İNANCIM VAR TAM

 

SAVAŞ BAHANESİYLE

SEÇİMİ ERTELEMEK

VARKEN ERKEN SEÇİM NE

İZAH ETMENİZ GEREK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.