REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ERUH’TA GÜZELLİKLER DEVAM EDİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ERUH’TA GÜZELLİKLER DEVAM EDİYOR
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
26 views
17 Eylül 2020 - 13:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eruh ilçemiz bugüne kadar kendi yağıyla kavrulan güzel bir ilçemiz.. Bugüne kadar talihi pek iyi gitmeyen bu güzel ilçemiz, son zamanlarda bir atılım içerisinde..Bir önceki Kaymakam Murtaza Dayanç döneminde başlayan yenilikler devam ediyor.

O dönemden kalan yatırımlar olarak çarşı ve sokak düzenlemeleri, botanik park, semt pazarı ilk akla gelenlerden.. Ama bunlardan da daha önemlisi şal-şepik kumaşına verilen destektir..Bu destekle bugün bu kumaşın dokunduğu tezgah sayısı ona yükseldi.. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Çelik ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi’nin çabaları ile bu kumaş adeta yeniden küllerinden doğuyor.

İlçeyi ziyaret eden Vali Osman Hacıbektaşoğlu da bu konuda harcanan çabaları takdir ederek, yeni Kaymakam Ali Erdoğan’a bu konuda harcanacak bütün çabaları destekleyeceğini belirtti.. İşin doğrusu bu durum kumaşın geleceği açısından benim hoşuma gitti, umutlandırdı.. Umarım Vali Hacıbektaşoğlu’nun da talimatları gereği bu kumaşın üretimi kısa zamanda attırılır ve ardından gerekli pazarlama çalışması yapılır.. Böylelikle saf tiftikten ve tamamen organik olan asırlık bu kumaşımız yalnız ülkemizde değil, bütün dünyada tanınır. Bu kumaşın yaşatılmasına katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürler.

Eruh ilçemizdeki güzellikler bunlarla sınırlı değil.. Tarım ve Hayvancılık alanında da çok önemli gelişmeler yaşanıyor.. İlçemiz ilk defa örtü altı tarım dediğimiz seralarla tanıştı.. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün çabaları  ile GAP’tan  alınan destekle ilçe merkezinde ve köylerde beş dönüm araziye seralar kuruldu.. Bu seraların toplu  açılışı Vali Osman Hacıbektaşoğlu ile diğer yetkililerin katılımı ile yapıldı.. İlk ürün olarak ekilen salatalık hasadını da Vali Hacıbektaşoğlu yaptı. Emeği geçen herkesi Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Deamirhan’ın şahsında kutluyorum.

Eruh Devlet Hastanesi başta olmak üzere bu ilçemizde daha birçok güzellikler yaşanıyor.. 40 yıla yakın bir süreden sonra ilçenin altyapısına tekrar el atılıyor ve kanalizasyon ile su şebekeleri yenileniyor. Her birini ayrı-ayrı ele almak gerekiyor.. Bunların her biri ilçenin yaşam kalitesinin yükselmesine neden olan yatırımlar.

Özetle Eruh ilçemiz güzellikleri yaşıyor ve inşallah yaşamaya da devam edecek.. Buna canı gönülden inanıyorum.. Artık sosyal medyada Eruh’u arattırdığımızda olumsuz şeyler yerine olumlu şeyler ve güzellikler bizi karşılayacaktır..Eruh ilçemiz ve Eruhlular buna layıktır…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.