REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ESKİ DEVLET HASTANESİ ARSASI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ESKİ DEVLET HASTANESİ ARSASI
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
17 views
06 Kasım 2017 - 12:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt eski Devlet Hastanesinin arsası Belediye tarafından bir kesimi geçici otopark olarak değerlendirilirken, bir kesimi de çocuk parkı haline getirilmiştir. Ancak biliyoruz ki, arsanın bu şekilde değerlendirilmesi geçici bir durumdur. Çünkü bu arsa, yeni devlet hastanesinin inşası karşılığında yapılan takas sonucu, şuanda TOKİ’NİN mülkiyeti durumundadır. Hem sadece bu arsa değil, eski SSK Hastanesi ve yanındaki diyaliz merkezinin bulunduğu alan da TOKİ’YE verilmiştir.

Siirt Yeni Mahallede bulunan bu arsalar, gerçekte yeşil alana büyük ihtiyaç duyulan bu semtlerde çocuk parkları olarak değerlendirilmeleri Şehircilik açısından en gerçekçi olanıdır. Koca bir Yeni Mahallede bir tek park olmadığı düşünülürse, eski devlet hastanesine ait arsaların yeşil alan olarak değerlendirilmelerinin zorunlu olduğu anlaşılacaktır.

Peki, TOKİ nedir! TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı), Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuş olan bir kamu kuruluşudur. Başbakanlık nezdinde yapılacak ciddi girişimlerle, eski hastane arsasının yeşil alan olarak değerlendirilmesi sağlanabilir. Şehrimizin en büyük mahallesi olan YENİ MAHALLEDE bir tek YEŞİL ALANIN bulunmaması büyük bir eksiklik değil mi. Bu arsada da binalar kalkarsa, Yeni Mahallede nefes alacak alan kalmaz. Hem TOKİ’YE, HAZİNEYE AİT BAŞKA ARSALAR VERİLEREK, yeni bir takas gerçekleştirilebilir.

Eski Devlet Hastanesine ait arsanın Belediye tarafından otopark ve çocuk parkı olarak değerlendirildiğini gören ve bu değerlendirmenin geçici olduğunu bilmeyen hemşerilerimiz de (Yeni Mahalle YEŞİL ALANA KAVUŞTU) diye seviniyorlar. Bir süre sonra TOKİ’NİN buraya beton yığını binalar yükselteceğini bilseler, böylesine sevinmezlerdi.

Diyoruz ki, bu arsanın sürekli YEŞİL ALAN kalması ve o şekilde değerlendirilmesi konusunda, yetkililer şimdiden kolları sıvasınlar. TOKİ bu arsalara kazma vurmadan Başbakanlık nezdinde girişimlerde bulunarak, bu YEŞİL ALANIN KORUNMASINI SAĞLASINLAR. TOKİ, BU ARSALARA KAZMA VURURSA, O ZAMAN HER ŞEY İÇİN ÇOK GEÇ KALINMIŞ OLACAKTIR.

Bizden söylemek…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.