REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ESKİ SOL TÜFEKLER!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ESKİ SOL TÜFEKLER!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
12 views
23 Mayıs 2018 - 15:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1960’lı, 70’li yılların eski hızlı sol tüfeklerinin çoğu AKP iktidarı döneminde rotalarını sağa kırdılar. Bir zamanlar (Faşist-Kapitalist) diye nitelendirdikleri kulvarlarda yarışıyorlar! Tabii, zenginleştikten sonra!

Peki, eski sol tüfekler geçmişte ne demeye zenginlere (Faşist-Kapitalist) diyorlardı. Meşhur bir deyim vardır. “KEDİ ULAŞAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DERMİŞ!” ya! İşte o hesap! Eski tüfek solcular o zamanlar (cep delik, cepken delik) misaliydiler. Kendi anlatımlarıyla, lokantalara gittiklerinde (Bir çorbaya beş ekmek!) isterlerdi! Bunun için, paralı olan ensesi kalınlara (KOMPRADÖRLER!) derlerdi. Ama kendileri de bir şekilde köşeyi dönünce FAŞİZMİ, KAPİTALİZMİ, KOMPRADÖRLÜĞÜ UNUTTULAR!

Eskiden KOMPRADÖR, FAŞİST, KAPİTALİST olarak tanımladıkları konuma girdiler. Hani, merhum Süleyman Demirel’in (Dün dündür, bugün bugündür) öz deyişinde olduğu gibi!

Doğrusunu söylemek gerekirse, ben hiçbir zaman sermayeye ve sermaye sahiplerine karşı olmadım. Ancak, karşı olmadığım sermaye, meşru yollardan kazanılmış sermayedir. Karşı olmadığım zenginler, alınlarının teriyle zengin olanlardır! Şayet, sermaye alavereden, dalavereden gelmişse, hele o sermayede 81 milyon insanın hakkı varsa, elbette ki, HARAM SERMAYEYE KARŞI OLMAK LÂZIM!

Yine bir atalar sözümüz vardır. (Çok lâf yalansız, çok mal haramsız olmaz!) deriz ya! İnanın ki, bütün atasözlerimiz gibi, bu söz de gerçeğin ta kendisini ifade etmektedir. Bu bakımdan, aşırı derecede zenginleşenlere karşı, zihinlerde daima (NEREDEN BULDU!) istifhamları uyanır! Keşke, zengin olanlar, nasıl zengin olduklarını bütün gerçeğiyle anlatsalardı, neyin, nasıl olduğu gün gibi ortaya çıkardı!

İyi ki biz dün ne idiysek, bugün yine oyuz! Galiba bu bizimkisi de ZÜĞÜRT TESELLİSİ!

TAŞLAMALAR

DOLAR, EURO, ALTIN

YÜKSELMEKTE DURMADAN

BODOZLMAMA GİDİYOR

İNAN ACEMİ KAPTAN

 

NE OLUR BU ÜLKENİN

HAL-İ PÜRMALİLİ BAK

ÇARE ÜRET KARDEŞİM

AFRA-TAFRAYI BIRAK

 

ZENGİN DAHA DA ZENGİN

OLURKEN BU GİDİŞLE

FAKİR DAHA DA FAKİR

OLUR GERÇEK BU İŞTE

 

EMEKLİYE BİN LİRA

BAYRAM İKRAMİYESİ

ALINMAMIŞKEN DAHA

KUR ONU YUTUVERDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.