REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

 ESNAF BİRLİKLERİ BAŞKANLIĞINDA YENİ DÖNEM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
 ESNAF BİRLİKLERİ BAŞKANLIĞINDA YENİ DÖNEM
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
12 views
15 Mayıs 2018 - 12:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivil toplum kuruluşlarının önemine her zaman inanmışımdır. Hele-hele bunların arasında yasayla zorunlu olarak kurulmuş  olan meslek kuruluşlarının işlevi ve önemi çok fazladır. Bunlar  faaliyet yönüyle tam anlamıyla bir kamu kurum ve kuruluşu görevini yürütürken, yönetimsel açıdan bir sivil toplum kuruluşu hüviyetini kazanıyorlar.

Bu mesleki kuruluşların arasında en fazla üyeye sahip olanı da toplumun önemli bir kesimini oluşturan esnafımıza hizmet veren Esnafa ve Sanatkar Odalarıdır. Esnafımıza önemli hizmetlerde bulunabilecek konumda olan odaları bir çatı altında toplayan birlik başkanlığının onuncu olağan genel kurulu hafta sonu yapıldı. 13 odaya kayıtlı 5500 civarında üyesi olan bu birlik başkanlığımız Siirt’in en  büyük sivil toplum kuruluşudur.

Yaklaşık 20 yılın ardından bu birlik başkanlığında bir bayrak değişimi yapıldı. Artık birlik başkanlığı  görevi, sorumluluğu yeni başkan  Cemal Koyuncunun omuzlarında. Uzun bir süreden beri birlik başkanlığı görevini yürüten Rıfat Ayyıldız sağlık sorunları  nedeniyle bu göreve tekrar talip olmadı.

Yeni başkan Koyuncuya gelince; bu işin içinde pişmiş bir insan. Yıllardan beri  küçük sayıdaki esnaf gruplarının oluşturduğu karma esnaf odası başkanlığı ve daha öncede şoförler odası başkanlığını yürütmüştü.Bu nedenle zaten bu birlik yönetiminin içindeydi. Aynı zamanda birliğin bağlı olduğu Esnaf Sanatkar Odaları Konfederasyonuna da yabancı bir isim değil. Sayısız kereler, İlimizi temsilen bu konfederasyonun toplantılarına katılmış, yöneticileri ile yakın bir diyalog içerisinde olan bir insan. Başkan Koyuncu’nun Siirt’teki esnafı da birebir tanıması ve bu güne kadar onların sorunları ile uğraşmış olması onun bu görev için biçilmiş kaftan olduğunu ortaya çıkarıyor.

Eski başkan Ayyıldız Bakkallar Odası Başkanı olarak,  bu birlik başkanlığının yönetiminde yer alacak ve en azından deneyimleri açısından yardımcı olacaktır. Kendisine bu güne kadar olan hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Cemal Koyuncu başkanlığındaki yeni yönetimi kutluyor ve esnaf adına onlardan çok başarılı çalışmalar beklediğimizi belirtiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.