REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

FETÖ BORSASI SAYESİNDE AKLANIP, PAKLANANLAR!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
FETÖ BORSASI SAYESİNDE AKLANIP, PAKLANANLAR!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
10 views
21 Eylül 2019 - 15:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çok sayıda borsa türleri vardır. Tabii,  bu işlerle uğraşan kompetanlar da bulunmaktadır. Borsalar, işlem gören yatırım araçlarına ve işlem şekillerine göre farklı türlere ayrılmaktadır. Hisse senetleri ile anılan borsalar, menkul kıymet borsası olarak anılırken, altın, gümüş gibi yatırım araçlarının işlem gördüğü borsalar emtia borsası, kıymetli maden borsası, altın borsası gibi farklı isimler almaktadır. Aynı zamanda bu yatırım araçlarının spot veya vadeli işlemleri de vadeli işlem borsalarında gerçekleşmektedir. İlk borsa işlemleri emtia grubunda yer alan tarım ürünleri ile yapılmıştır. Küresel ekonomik krizler sonucunda fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalar ve enflasyonun önlenmesi amacıyla kurulan pazarlarla borsa tarihi başlamıştır. Dünya deniz ticaretinin gelişmesiyle birlikte de hisse senedi işlemlerine geçilmiştir. Vadeli işlemler ise çiftçilerin yaşadığı arz fazlası sorunu ile ortaya çıkmıştır. Çiftçiler hasat öncesinde ürünlerini satmaya başlamıştır ve gelecekte ürün teslimatını garantiye almışlardır. Borsada ne alınır ne satılır buradan öğrenebilirsiniz.

Borsa türleri, tarihi gelişim süreci ile birlikte ortaya çıkarak bugünkü hallerini almışlardır. Borsa türlerini:

*Menkul Kıymetler Borsaları,

*Vadeli İşlem Borsaları,

*Opsiyon Borsaları ve

*Altın ve Kıymetli Maden Borsaları olarak sınıflandırabiliriz. Ancak, bu borsalar dışında Türkiye’mize has bir borsa türü daha oluşmuş ki, bunun adına da FETÖ BORSASI denilmektedir. Bu borsanın, 15 Temmuz 2016’dan sonra kurulduğu anlaşılmaktadır. Bu borsanın adını ilk koyan kişi de AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dır

Tayyar’a göre bu borsa Gaziantep dahil birçok illerde kurulmuştur! Daha milletvekili olduğu dönemde kendi memleketi için “Gaziantep’te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında işadamlarını serbest bırakıyorlar. Türkiye’nin birçok yerinde var bu. Ben milletvekiliyim her konuşmam suç duyurusudur. Bununla ilgili daha bugün suç duyurusunda bulundum, HSK teftiş kuruluna. Sadece televizyonda konuşmuyorum. HSK ne yapmış? Bir yerde problem var.

Cumhurbaşkanımızın etrafı kuşatma altında. Bir ilçe başkanı var, ‘Benim kimseye minnet borcum yok, beni reis getirdi’ diyor. İl başkanı, ilçe başkanı, il müdürü böyle konuşuyor. Çünkü verilen kararlarda siyaset iradesi yok. Vekilin haberi olmadan il müdürü atarsa o vekili ciddiye alır mı? Sonra beni buraya reis getirdi der. En yukarının da milletvekillerinin aklını devre dışı bırakan aklın, aklını alması lazım.

Ben milletvekili olarak Cumhurbaşkanı’na söylediğim şeyleri iletemiyorum. Çok özel bir kayıt götürdüm, Cumhurbaşkanı’na. İzledi, çıldırdı. Böyle bir şey nasıl olur diye. Oysa benim o kaydı bir yıl içerisinde göndermediğim danışmanı yoktu! İzletmemişler Cumhurbaşkanımıza. Onlar hâlâ ordalar. Bir yerde problem var. Sıkıntı büyük.

Ben rektörün karısının mailini yayınladım. Ne diyordu FETÖ’cü o mailde; O’nun yanından ayrılma…. FETÖ’nün çok açık talimatı var burada. Sonra ne oldu, o kadın Cumhurbaşkanımızın Afrika gezisine alındı. Cumhurbaşkanımızın o mailden haberi yok. Yanındakiler? Hepsinin haberi var. Kimi kastettiğimizi herkes biliyor” demişti.

Şamil Tayyar bu konuşmayı yaptığı zaman AKP milletvekiliydi. Şimdi de bu sözlerinin arkasında olduğunu vurgulamaktan çekinmiyor. Tayyar’a göre, KRİPTO FETÖCÜLER, yüksek meblağda paralar karşısında aklanarak, yollarına devam etmektedirler. Aklanmak için ödenen para ise kişinin mevkiine ve servetine mütenasip! Ancak, tavan asgari 1 milyon dolardan başlıyor. (Parayı veren düdüğü çalar) misali, parayı verenler AKLANIP, PAKLANIYOR, LİSTELERDEN ADLARI SİLİNİYOR.

Merak ediyoruz, acaba SİİRT’TE DE FETÖ BORSASI sayesinde isimleri listelerden çıkarılarak AKLANIP PAKLANANLAR VAR MI. Böyle yüksek meblağda bir parayı kimler ödeyebilir! Etrafımıza tecessüsle bakarak düşünüp duruyoruz… 

TAŞLAMALAR

BİLİM ADAMI OLMAK

KOLAY DEĞİLDİR ELBET

SADECE DİNİ BİLGİ

YETMEZ ELBET DİKKAT ET

DİNİ BİLİMLER YETMEZ

TEKNİK LAZIM, FEN LAZIM

BİL TEK KANATLI BİR KUŞ

UÇAMAZ CANCAĞIZIM

BİLİM ADAMI DAHİ

ÇİFT KANATLI OLMALI

SADECE DİNDEN DEĞİL

FENDEN DE ANLAMALI

İŞTE İBRAHİM HAKKI

CANLI ÖRNEKTİR BUNA

IŞIK SİSTEMİNE BAK

HAKİKAT NEDİR KAVRA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.