Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Finansal Astrolog Çetiner, 100. Yılda Türkiye Ekonomisine Dair Öngörülerini Paylaştı

Finans Uzmanı ve Finansal Astrolog Aylin Çetiner, 2013’teki kayıplar döneminin 28 Ekim 2023’te sona erdiğini ve Türkiye’nin ekonomik olarak toparlanmaya başladığını söylüyor. Çetiner MAG Business’a özel açıklamasında dünyaya olası bir ekonomik kriz yaklaşırken Türkiye olarak pozitif ayrışmaya başlayacağımızı öngörüyor.

Finans Uzmanı ve Finansal

“Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılına girerken, Türkiye’nin 25 Nisan 2013 ay tutulması ile başlayan -son on yılda- kaybettiklerini telafi etmeye başladığını pek yakında göreceğiz” açıklamasında bulunan Aylin Çetiner sözlerine şöyle devam etti: “Tam olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş astroloji haritasındaki güneşi üzerinde gerçekleşen bu ay tutulması ile kayıplar dönemi tetiklenerek başlamıştı. Ayrıca o dönemde çok önemli bir de güneş tutulması olmuştu. 3 Kasım 2013 tarihinde yaşanan bu tutulma çok nadir görülen hibrid bir tutulmaydı. Gökyüzünde nadir gerçekleşen bir olay varsa yeryüzünde de önemli birtakım olaylar olacak anlamına gelir. Bu nadir tutulmanın etkisi 20 Nisan 2023’e kadar sürdü ve 28 Ekim 2023 tarihinde biz bu tutulma ile artık kayıpları telafi etme ve yükseliş dönemine girdik.”

2021-2022 yıllarında ekonomik olarak ciddi bir sıkıntı yaşadığımıza da vurgu yapan Aylin Çetiner “Neticede Türk lirası son elli yıldan ve 2018 başından bu yana yarı yarıya değer kaybetmiş bir para birimi durumuna düştü. Türk lirası bundan sonra, 2024 yılında da göreceğimiz gibi enflasyondan daha az değer kaybedecek, hatta bazı dönemlerde TL’nin nominal olarak değerleneceği birkaç yıl yaşıyor olacağız” açıklamasında bulundu.