Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fırıncıların Ateş Başında Zorlu Mesaileri

Hava sıcaklıklarının artmasıyla fırıncı ustalarının zorlu mesaisi başladı.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla fırıncı

Siirt’te artan hava sıcaklıkları fırıncıları zorlarken, sıcak hava nedeniyle çalışma koşullarının zorlaştığını belirten fırıncılar, sıcak hava nedeniyle iç mekân sıcaklığının ciddi oranlara yükseldiğini ifade ettiler.
Hava sıcaklıklarının giderek artacağını belirten fırıncılar, daha sıcak günlerin kendilerini beklediğine dikkat çekerek, fırıncılık mesleğinin en zor kısmının sıcak yaz günlerinde çalışmak olduğunu belirttiler.
Bahçelievler mahallesi güzergâhında faaliyet veren Tat Ekmek Fırını Ustası Hasan Sounç, sıcak havaya rağmen müşterilerini mağdur etmemek adına çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, “dışarıdaki hava sıcaklıkları arttıkça fırında bu sıcaklık neredeyse iki katına çıkıyor ve haliyle çalışmak daha güç bir hale geliyor” dedi.
Sounç, yüksek sıcaklıkta çalıştıkları için bol bol sıvı tüketmek zorunda kaldıklarını ifade ederek; “Çalışanlarımız sabah güneş doğmadan fırında oluyor ve gece saatlerine kadar çalışmak zorunda kalıyorlar. Etkili olmaya başlayan hava sıcaklıkları nedeniyle gün içerisinde son derece yoruluyorlar ve bol bol sıvı tüketiyorlar” ifadelerini kullandı.