REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

BİZ BU KAFAYLA GİDERSEK ASKERE! BEYLER BAYANLAR NEREDEYDİNİZ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BİZ BU KAFAYLA GİDERSEK ASKERE! BEYLER BAYANLAR NEREDEYDİNİZ?
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
11 views
25 Eylül 2018 - 13:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kalkınmasını sağlamış ülkelerin önemli bir bölümü kalkınma ajanslarını devreye sokarak kırsal kesimden yerele oradan bölgesel kalkınmaya ve en nihayetinde ulusal kalkınmaya doğru bir hedef seçmişler. Ülkemizde 2000’li yılların başından itibaren böyle bir yolu seçti ve ülke genelinde 26 ajansı faaliyete geçirdi.

İlimiz Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak illerine hizmet veren TRC 3 Bölgesinde yer alıyor. Bu bölgeye de Dicle Kalkınma Ajansı hizmet veriyor. Ajans önümüzdeki dönemde yeni bir çalışma yöntemi seçiyor. Daha önce genellikle bir yıllık planlarla çalışma yürüten kalkınma ajansları bundan böyle orta ve uzun vadeli çalışmalar yapacak. Bunun yanı sıra özellikle gençler arasındaki işsizlik oranın yüksekliğini göz önünde bulundurularak, bu alanda çalışma yapacaklarını söyledi.

Bundan sonra, ajansa proje sunacak kurumların bundan sonra bu yeni konsepte  uygun bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Yeni bir başka deyimle DİKA’yla iş yapacak kurum ve stkların bu yeni kurallarını bilmesi şarttır. Peki böylesine önemli bir toplantıya her zamanki gibi duyarsız kaldık.

300 civarında kişi davet edilmesine rağmen topu topu 70 civarında kişi katılmıştı. Üst düzey katılımı Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Nihat Şındak, İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür,KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç, Planlama Müdürü Abdullah Kaplan ve Siirt Esnaf  ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu ile STSO Meclis Başkan Vekili Abdulkadir Demirhan sağlamıştı. Geri kalan çok az sayıdaki kurum ve meslek birliği ile sivil toplum kuruluşlarından  çok daha alt düzeyde isimler katıldı.

Peki o zaman hemen soralım; ey kurum müdürleri, ey  dernek, ey mesleki kuruluş yöneticileri ve ey davetliler neredeydiniz? Bu önemli toplantıya katılmamanızı gerektirecek, ne gibi önemli bir toplantınız, bir mazeretiniz vardı? Mardin’den genel sekreter ve ekibi gelecekte sizler bir zahmet edip bu toplantıya katılmayacaksınız ve hatta temsilci bile göndermeyeceksiniz, ardından ben görevimi layıkıyla yapıyorum diye kasım-kasım  kasılacak ve  oturup kalktığınız yerde övüneceksiniz.

Biriniz bir yiğitlik yapıp bir açıklama yapsa; benim bu işim vardı, bu önemli toplantıya katıldım  o nedenle bu toplantıya temsilci gönderdim dese hiç değilse, ilimiz adına seviniriz. Hiç değilse görevinize sadık olduğunuzu anlarız.Bu üzücü durum biraz olsun hafifler.

Kimse kusura bakmasın biz bu kafayla gidersek askere zor alırız tezkere misali zor kalkınırız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.