Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fıstık Kabuklarını Kanalizasyon Hatlarına Atanların Cezalandırılması İsteniyor

Siirt’te Eylül ayında fıstık sezonunun başlamasıyla, şehre kötü koku hakim oluyor. Bazı üreticilerin bilinçsizce fıstık kabuklarını kanalizasyon hatlarına atması, şehrin genelinde kötü kokuya neden oluyor…

Siirt'te Eylül ayında fıstık

Fıstık kabuklarını kanalizasyonlara atan kişiler, kanalizasyon hatlarının tıkanmasına ve şehrin genelinde dayanılmaz kötü bir kokuya sebebiyet veriyorlar. Her yılın Eylül ve Ekim ayında rögarlardan yayılan kötü koku, Siirt’i etkisi altına alıyor. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı başta olmak üzere, şehrin dört bir yanında fıstık kabuklarından dolayı kötü bir koku hakim.

VATANDAŞLAR KÖTÜ KOKUYU

DOĞALGAZ SIZINTISI SANARAK İHBARDA BULUNUYOR!

Fıstık sezonu boyunca şehrin merkezi yerlerinde doğalgaz sızıntısına benzer bir kokunun sarması vatandaşı endişelendiriyor. Birçok vatandaş doğalgaz yetkililerini arayarak sızıntı ihbarında bulunuyor. Kimyasal bir ürün olan fıstık kabuklarının olası bir patlamaya bile neden olabileceği belirtildi.

Hemşerilerimiz, yetkililerin Siirt’te her yıl rögarlara fıstık kabuğunu gelişi güzel atan kişi veya kişilere gerekli yaptırımları uygulamasını bekliyoruz diye görüş belirtiyorlar.