REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GALİBA BİZ HİÇ ORTA YOLU BULAMIYORUZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GALİBA BİZ HİÇ ORTA YOLU BULAMIYORUZ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
13 views
09 Mayıs 2018 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Toplum olarak biz hiç orta yolu bulamıyoruz. Ya en dipte kalırız ya da en yükseklere çıkıyoruz. Ya  karşımızdakine ağzımıza geleni söyleriz ya da şapır şupur öperiz. Bunu geçen yıl kaybettiğimiz gazeteci Hasan Pulur iki örnekle anlatıyordu;  ilk örnekte, ya 20 km hızla gider motoru çatlatırız ya da 120 km hızla gider  arabayı deviririz derdi.İkinci örnek olara nişan tahtalarını verirdi. Ya karavana atarız ya da 12 den tam isabet yaparız.

Okullarımızın bu günlerde başlayan yıl sonu etkinlikleri bana bunu hatırlattı. Elimden geldiği oranda bu etkinlikleri takip ediyorum. Bir bakıyorsunuz bir okulun yıl sonu etkinliğine protokolün tamamına yakını katılmıştır. İlgisi olsun olmasın, her kurum müdürü orada. Özellikle valilerimizin katıldığı törenler, çok daha büyük  bir ilgi görüyor. Her kurum müdürü orada görüneyim diyor.

Bir başka okulun etkinliğine  bakıyorsunuz, velilerin ve öğretmenlerin dışında kimse yok. Oda duyarlı olan veliler. Öğrencilerin  ve öğretmenlerin yıl boyunca harcadığı emekler boşa gitmiş oluyor. Adeta hepsinin boynu bükük kalıyor, durgunlaşıyorlar,  mahzunlaşıyorlar. Bunu öğretmenli ve yöneticilik yaptığım yıllardan biliyorum. Büyük bir emek  harcamışsınız. Hafta sonları ve mesaiden sonra çalışmışsınız. Belli bir şeyi ortaya koymuşsunuz. Bunu sergilemek istiyorsunuz. Ama bir bakıyorsunuz kendi öğrencilerinizle baş başasınız.

Oysa bunun bir orta yolu olmalı. Bu konuda gerek valilik ve gerekse Milli Eğitim Müdürlüğü planlamalar yapabilir. Nitekim 2003-2004 eğitim ve öğretim yılında buna yönelik bir planlama yapılmıştı. Okulların bütün etkinliklerin programları belirlendikten sonra, hangilerine valinin gideceği tespit edildi. Valinin katılamayacağı etkinliklerde bir vali yardımcı görevlendirildi. Şimdide böyle bir uygulamaya gidilebilir.

Her okulun etkinliğine vali veya bir vali yardımcısı katılamayabilir. Çünkü artan okula sayısına zıt vali yardımcısı sayısı azaldı. Ama Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda bir planlama yapma yoluna gitmeli. Okulların etkinliklerine müdür ya da yardımcısı veya şube müdürlerinden birisinin katılması sağlanabilir.

Umarım en kısa zamanda böyle bir uygulamaya gidilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.