Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze’ye 1 Fidan İle  1000 Nefes Etkinliğinde Bin Fidan Dikildi

Siirt Üniversitesinde Gazze’ye 1 fidan ile 1000 nefes olabilmek için fidan dikimi yapıldı.

Siirt Üniversitesinde Gazze’ye 1

“Gazzeye 1 Fidan ile 1000 Nefes Olabilmek İçin” etkinliği, Siirt Üniversitesi Peyzaj ve Ağaçlandırma Şube Müdürlüğü’nün desteğiyle, Ziraat Fakültesi’nin öncülüğünde Yaşam ve Tarım Topluluğu (YAŞAT), Öğrenci Kalite Topluluğu, Doğanın Mimarları Topluluğu, Doğal Afet, Arama Kurtarma ve İlk Yardım Topluluğu (DAKİK), Genç İyilik Topluluğu, Mısırlı Öğrenciler Topluluğu işbirliği ile gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak’ın da katılımıyla gerçekleşen etkinliğe Üniversitenin üst yönetimi, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Konukevi önünde gerçekleşen fidan dikimi etkinliğinde, Filistin’de yaşanan insanlık suçlarında kaybedilen her nefes için bir ses olabilmek, canlarının ve ruhlarının yaşamasına buradan destek olup anmak ve unutmamak amacıyla köklerini sıkı sıkıya sararak dimdik ayakta duracak ve tüm canlılara nefes, yaşam ve umut verecek istikbalin ve bereketin sembolü olan dut fidanları dikildi.

Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak, Üniversitemizin sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi vurgulayarak Filistin halkının yanında olduklarını belirtti. Bu etkinliğin, doğaya ve insanlığa olan duyarlılığın bir göstergesi olduğunu ifade eden Rektör, tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür etti.