REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GEÇMİŞ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GEÇMİŞ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
7-Aydın SEVİNÇ( davutagah@gmail.com )
10 views
03 Ağustos 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçmiş bayramınız kutlu olsun.. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim.. Madem geçmiş niye kutluyor bu adam diyorsunuz değil mi? Bende bilmiyorum, sahi neden geçmiş bayramlar kutlanır..

Galiba adet olmuş, birbirlerini göremeyenler böyle bir şey uydurmuş gibi veyahut gerçekten geçmişi seviyoruz..

Geleceğimizi bilemediğimizden olsa gerek geçmişimize bağlıyız.. Hani eskiler hep bahseder bizim zamanımızda böyleydi, şöyleydi diye sen de dinlersin.. Bilmiyorsun çünkü o dönemde yoktun, neler yaşandığı hakkında bilgi sahibi değildin ve bu yüzden geçmişini büyüklerinden öğrenirsin..

Batılı öyle mi? Çok bilgim yok doğrusu.. Belki Asyalılar belki Ortadoğulular olabilir.. Biraz bize benziyorlar..

Şöyle ki aile ve büyüklerine karşı sevgi ve saygıda kusur etmiyorlar.. Tabii ki burada önemli olan kendi benliklerinden kopmamış olmaları, bizim gibi gerçi biz de ufaktan da olsa yeni yetişenler aileye ve büyüklere önem vermedikleri örnekleri de görmüyor değiliz.. Sen ne bilirsin veya çok suçlusun diyen bir nesil geliyor.. Sorgulayan ve de  büyüğünün hatırını bilmeyen, maalesef durum böyle olmaya doğru gidiyor.. Tabii ki bütünü için söylemek abesle iştigal olur, hem okuyup sorgulayan ve üstelik empati yaparak kendi büyüklerini anlamaya çalışan ve bu konuda çok başarılı olan gençlerimizi ve var geçmişine sahip çıkanları gördük ve yakın zamanda memleketine ve bayrağına sahip çıkıp cansiperane mücadele verenleri de.. Bu bize atalarımızdan kalmış gibi, nasıl bağlıysak eski dönem filmleri ve kitapları bizleri adeta uçuruyor.. Çok yakın bir tarihte çevrilen dizilerde sokaklar bomboş kalmıştı ve o günlerden özlem kalan Ayasofya’nın açılışında yaşananlar az şey mi? Değil elbette.. Bundan sonra da böyle devam edecek gibi duruyor..

Peki, hep böyle mi olmalı? İşte asıl mesele burada.. Biz fazla geçmişte kalıyor gibiyiz.. Geçmişimizi elbette bilelim, unutmayalım lakin geçmişten ders alıp geleceğimizi inşa etmeye çalışalım ki, gelişen dünyanın hızla akıp giden ışık hızına ulaşalım.. Olur mu diye sorarsanız ben ümitliyim ve yüz yıllık Cumhuriyet geçmişimiz bize bunu doğrular nitelikte.. Tabii keşke geçen bin yılımızda heba edilmeseydi.. Sağlıcakla kalın, geçmiş bayramınız kutlu olsun…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.