REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GEÇMİŞ ZAMANI GERİ GETİREBİLSEK!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GEÇMİŞ ZAMANI GERİ GETİREBİLSEK!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
21 views
29 Haziran 2019 - 13:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zamanı geri getirebilsek, Türkiye’yi 40-50 yıl öncesine götürür ve durdururduk. O yıllarda olaylar hiç mi olmuyordu. Oluyordu elbet. Ama böylesine katliamlar yaşanmıyordu. Bakanlar, Valiler, Paşalar koruma ordularıyla gezmiyordu.

Şehrimizde Valilerin korumasız olarak, ellerinde fileleri çarşı – pazar dolaştıklarına çok şahit olduk. Böyle bir ortama geri dönmek artık hiç mümkün mü! Ben kendim için söylüyorum. Böyle günlere ulaşabileceğimi artık hiç ümit etmiyorum. (Keşke barış gelse, geldiğini görsem de sonra ölsem) diyeceğim amma, herhalde çok uzun bir ömür istemiş olacağım.

Bu milletin kahir ekseriyeti kısa bir süre içinde barışın geleceğine artık pek inanmıyor. Hani kısa süre dediğim, 4-5 ay, 2-3 yıl değil, bu kaostan çıkmak için asgari 10-15 yıla ihtiyacımız var. Tabii, çıkmayı becerirsek.

(Barış, hemen şimdi!) sloganını atanlar da, istediklerinin bir hayal olduğunu bilmektedirler. Ama yine de barışı istiyorlar.

Bu ülkeye birlik ve barış gelsin de, varsın biz görmesek bile çocuklarımız, torunlarımız görsünler. Hem, neyi paylaşamıyoruz ki, bu ülkeyi böylesine kan gölüne çevirdik. Neden birbirimize böylesine düştük.

İnanın ki, ülkemizi bu duruma düşürenler dış güçlerdir. Ülkemiz ve bölgemiz üzerinde emperyalist emelleri olanlardır. FETÖ, PKK, KADEK, KONGRA-GEL, DHKP/C, PYD, HİZBULLAH, HİZBUTTAHRİR, IŞİD, DAİŞ, MKP, TKP/MC, MLKP ve sair örgütlerin hepsi de, dış güçlerin maşalarıdır.

Evet, bir zaman makinası olsa da 40-50 yıl öncesine dönsek, devletimizin gücüne inansak ve Türkiye Cumhuriyeti bu terör örgütlerinin haklarından gelecektir, diyebilsek!!!

Ben diyemiyorum! Siz diyebiliyor musunuz!

ANEKDOT

Siirt’in bir ilçesine atanan Ebe, atama yazısını kaymakamlığa götürür. O yıllarda, ilçede ebe bile bulmanın zorluğu ortadadır. Bu bakımdan, yeni atanan ebeyi bizzat İlçenin Kaymakam’a yönlendirirler. Kaymakam, makamına kabul ettiği ebenin atama yazısını alır ve:

-Çok geç kalmışsın ebe hanım, çok geç kalmışsın!diye söylenir.

Bunun üzerine kendisini savunmaya geçen Ebe:

-Kaymakam Bey, mehil süresini bile kullanmadım!diyecek olur.

Kaymakam gülümseyerek cevap verir:

-Evet Ebe hanım, çok hem de pek çok geç kalmışsın. Sen bundan 40 yıl önce ilçemize gelecek ve …… Ağa doğduğu zaman, anında boğacaktın ki, ilçeye gerçekten çok büyük bir hizmetin olacaktı!

Kaymakamın esprisini kavrayan Ebe, espriye espriyle cevap verir:

-İyi ki, 40 yıl önce gelmemiştim. Şimdi 60 yaşında bir acuze olmuş olacaktım der.

Sözün özü. 40 yıl önce bu şehirde yaşayan ve bugün 60’lı-70’li yıllarında olan bizim yaştakiler, huzur dolu o yılları gerçekten de özledik.

TAŞLAMALAR

SEÇİMDEN SONRA Z AMLAR

PEŞ-PEŞE GELİR OLDU

ANLAŞILAN ODUR Kİ

SEÇİMİ BEKLİYORDU

SEÇİM ÖNCESİNDE ZAM

ELBET ENAYİLİKTİR

BU HALİ YAŞAMAMIZ

NE SONDUR, NE DE İLKTİR

MERHUM ÖZAL’IN SÖZÜ

OLMUŞ VECİZE GİBİ

SEÇİM ÖNCESİ ZAMMA

(ENAYİMİYİM) DEMİŞTİ

BİZDEKİ SİYASİLER

İŞLERİNİ BİLİRLER

SEÇİM ÖNCESİ VERİR

SONRA KAT-KAT ALIRLAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.