Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

GELİN İLİMİZE KARŞI SADIK OLALIM

Firmaların gelişmesi ve güçlenmesi için yönetici ve personellerin görevlerine bağlı ve özverili olmaları gerektiği gibi, ülkelerin ve illerin de kalkınmaları da yöneticilerle orada yaşamlarını sürdüren bireylerin sahiplenmeleri ve samimiyetle çalışmalarına bağlıdır.

Siirt özelinde bir samimiyet testi yaparak kendi kendimize soralım; Biz bu memlekete karşı ne kadar samimiyiz ve ona yönelik görevlerimizi ne oranda yerine getiriyoruz? Kaçımız ilimizin menfaatlerini kendi yararımızın üstünde tutuyor?

Bir süre önce de değindiğim üzere, o zaman da belirttiğim gibi istisnalar hariç olmak üzere, maalesef bu konuda hepimizin karnesi zayıflarla dolu.

Hepimiz sorunların bulunduğunu kabul ediyor ve bu sorunların da çözülmesini istiyoruz ama hiç birimiz kılımızı kıpırdatmaya da niyetli olmadığımızı her fırsatta gösteriyoruz.

Daha önce de belirttiğim gibi, biz Siirtliler farzı kifayeyi çok seviyoruz. Sorunun üzerine başkaları eğilsin ve çözüm bulsun.. Üstelik en ufak bir olumsuzlukta da bir dolu sitemi arka arkaya sıralayalım.. Çözüldüğü zaman da onum keyfini doya doya yaşayalım.. Hatta hiçbir müdahalemiz olmadığı halde bunu sahiplenelim.

Oysa bunun yerine sorunların üzerine hep birlikte eğilirsek çok daha kısa sürede çözüm bulunur.

Böylelikle arzu ettiğimiz, özlemle beklediğimiz sorunlarını çözmüş, kalkınmasını sağlamış Siirt’e kavuşmuş olacağız.

Unutmayalım ki bu memleket bizim ve hepimizin ona karşı görevleri var.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER