Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

STK’ların Çağrısıyla Türkiye Genelinde Sabah Namazı Buluşması Gerçekleştirildi

Şehrimizdeki Buluşma Ensar Camiinde Gerçekleştirildi…

Şehrimizdeki Buluşma Ensar Camiinde

STK’lar tarafından Türkiye genelinde yapılan çağrıya uyularak İlimizde de 10 Eylül Pazar günü Sabah Namazı Buluşması gerçekleştirildi.

Sabah namazı buluşmasına Vali ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya ve Milletvekili Gül’ de katıldılar. Sabah Namazı buluşması ENSAR CAMİİNDE gerçekleştirildi.

STK’ların çağrısına uyan çok sayıda  Siirtli gençler ve aileler sabah namazında buluştu. Yurt genelindeki tüm il ve ilçelerde yer alan camilerde milyonlarca Müslüman, aileleriyle birlikte sabah namazında buluştu
Siirtli gençler ve aileler, Sivil Toplum Kuruluşlarının çağrısıyla Ensar Camisi’nde Pazar günü sabah namazında bir araya geldi.

Omuz omuza saf tutan devlet erkanı siyasetçiler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar; depremzedeler, vatanı koruyan Mehmetçik ve öğrenciler için dua etti. Türkiye, bir kez daha felaketlerle mücadele edilen günlerde birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Böylelikle yurdun dört bir yanındaki camilerde olduğu gibi Siirt’te de  gençler ve ailelerin buluşma noktası oldu. Son yıllarda Avrupa’da hedef alınan Kur’an-ı Kerim’e yönelik provokatif eylemler, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler için vatandaşlar sabah namazında ellerini semaya kaldırdı.
Yeni eğitim-öğretim yılı için öğrencilere dualar yapıldı.

Öte yandan yurt içi, sınır ve sınır ötesinde terörle mücadelesini sürdüren Mehmetçik de dualarda yer aldı.
Aynı zamanda tüm dünyadaki mazlumlar da unutulmadı.

Programın sonunda katılımcılara Çorba ikramı yapıldı. Vali Dr.Kızılkaya ve milletvekili Gül vatandaşlarla birlikte Çorba ikramında sohbetler ederek eşlik etti.

Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “81 ilde olduğu gibi Siirt’imizden de, Siirt Ensar Camiinde STK’ların düzenlediği “Gençler ve Aileler Sabah Namazında Buluşuyor” programında vatandaşlarımız il  bir araya geldik.

Programda; Aziz Şehitlerimize, afetlerde vefat kardeşlerimize ve ülkemizin geleceği için dualar yaptık” şeklinde paylaşımda bulundu.

Programa; Siirt Valisi Dr.Kemal Kızılkaya, AKP Siirt milletvekili Mervan Gül, Siirt Belediye  Başkan Danışmanı Mehmet Şefik Erden, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.