REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GENÇLERLE DALGA GEÇMEK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GENÇLERLE DALGA GEÇMEK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
4 views
08 Mayıs 2018 - 15:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Biz gençleri çok seviyor ve güveniyoruz ya! Bakınız, 18 yaşını dolduran gençlere seçme ve seçilme hakkını bile tanıdık, diyorlar!

El insaf yahu! Milyonlarca genç işsizken ve geleceklerinden kaygılıyken, en az bir milyon üniversite mezunu genç iş bulamazken, lise mezunu milyonlarca genç, üniversite kapısından içeriye giremezlerken, üniversitede okuyan gençlere barınacakları yurt sağlanmaz, kredi verilmezken, gençleri sevdiğinizi seçme ve seçilme yaşını 18’e indirmekle mi gösteriyorsunuz!

Bir de üst perdeden konuşuyorlar. Sultan Muhammed Han (FATİH) Kostantin’i (İstanbul) fethettiğinde 19 yaşlarındaydı. İyi de kardeşim, Sultan Muhammed Han’ın Kostantin’i fethettiğinde çevresinde kimler vardı, asıl buna bakmak gerekir. Kostantin’in fethi her ne kadar Sultan Muhammed Han’ın padişahlığı döneminde olmuşsa da, asıl fatihler onun çevresindeki Molla Güraniler,  Akşemseddinler ve benzeri büyük devlet adamlarıydı.

Faraza bu seçimde sembolik olarak 18 yaşını yeni doldurmuş 2-3 genci milletvekili yaptınız. Peki, milyonlarca işsiz gencin sorunlarını nasıl çözümleyeceksiniz. Onlara nasıl bir gelecek vaat ediyorsunuz!

Milli şairlerimizden merhum Arif Nihat Asya (FETİH MARŞI) adını verdiği şiirinde her ne kadar gençlere:

Yürü, hâlâ ne diye oyunda oynaştasın?Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın.!

Demekteyse de, vurguladığı bir gerçek var. 18 yaş, gençlerin oyunda, oynaşta oldukları yıllardır. Hem sembolik olarak 18 yaşını doldurmuş birkaç genci milletvekili yaparsanız, bunlar, kimler olacak. Elbette, siyasilerin EHL-İ BEYTİNDEN SEÇİLECEKLERDİR.

Fakir birini seçerseniz (ki hiç bir ihtimal yok) o zaman ona en büyük zararı vermiş olursunuz. 18 yaşında milletvekili olmuş bir genci artık işçi, memur, küçük esnaf olarak çalıştırabilir misiniz, elbette ki hayır. Yani ona 4 yıl saltanattan sonra, 40 yıl sefalet öngörmüş olursunuz, demektir.

Gençleri gerçekten seviyor ve onları önemsiyorsanız, onlara iş verin, aş verin. Üniversite tahsili yapmaları için imkânlar sağlayın. Geleceklerinden emin kılın. Neymiş efendim (biz gençleri çok seviyoruz. Bunun için 18 yaşını yeni dolduranları bile  milletvekili yapıyoruz.) Hadi oradan be! 1 milyonu üniversite mezunu, 7 milyon genç iş bekliyor, siz onlara iş verin, aş verin. (Gölge etmeyin, başka ihsan istemez) diyoruz ve  kurulan tuzağa karşı gençlerimizin dikkatlerini çekiyoruz.

ANEKDOT

Siirtli uyanık bir müteahhit vardı. Köprü yapımı, yol yapımı, okul, sağlık evi gibi  resmi inşaat işlerinin ihalelerinde kurtlaşmıştı. Bunun için de devamlı olarak çalıştırdığı bir ekibi vardı. Bu işçilerden birinin işine son vermek isteyince, bir taktik uygulardı. Onu önce işçilerin başına çavuş yapar, sonra da tekrar eski işine iade ederdi. Amele çavuşu iken, tekrar amele konumuna düşmeyi kendine yedirmeyen o işçi de görevinden ayrılırdı. Böylece, uyanık müteahhit, dolaylı yoldan işine son vermek istediği ameleden kurtulmuş olurdu.

Kendisi bu tutumunu (önce havaya uçurmak, sonra tekmeyi vurmak) taktiği olarak anlatırdı.

18 yaşında gençleri milletvekili yaparsanız, sonları böyle olabilir!

TAŞLAMALAR

SEÇİMLER YAKLAŞIYOR

İPLERİ GERMEYİNİZ

KARDEŞİZ BİZ HEPİMİZ

BUNU UNUTMAYINIZ

 

TÜRKİYE HEPİMİZİN

MÜŞTEREK VATANIDIR

TÜRK DEDİĞİN IRK DEĞİL

VATANDAŞIN ADIDIR

 

MADEM Kİ BU ÜLKEDE

YAŞIYORUZ HEPİMİZ

BU ÜLKE HEPİMİZİN

VATANIDIR BİLİNİZ

 

VATANSIZ KOMA BİZİ

BUDUR DİLEĞİM SENDEN

SÖZ KONUSU VATANSA

GERİSİ LÂF GERÇEKTEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.