Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

GENÇLİK SPOR’DA YENİ DÖNEM

Çeyrek asrı aşan bir süre özveri ile hizmet eden Hüsam Olgaç’tan bayrağı devralan Hayati Kısacık, görevlerine yeni atanan Gençlik Hizmetleri Müdürü Muhdi Eldemir, Yurt Hizmetleri Müdürü Fırat Akkoyun ve Spor Hizmetleri Müdürü Tufan Olgaç’la birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Bu toplantıda yaklaşık üç aylık görev süresindeki gözlemlerle, başta kaymakamlar, belediye başkanları, diğer ilgililer ve kurum personelleri, yaptığı istişari nitelikteki görüşmelerin ışığında belirlediği sorunlarla, yapmayı planladığı çalışmaları, yani tabiri caizse çeyiz sandığına koyacaklarını anlattı.

Sayın Kısacık’ın tespitleri arasında yer alan 18 civarındaki Siirtli milli sporcunun imkansızlıklar nedeniyle başka illerin kulüplerinin forması altında spor yapıyor olmaları tespiti çok önemli. Sayın Kısacık, iş insanlarının vereceklerini umduğu küçük meblağlarla bunları Siirt’e çekmeyi hedefliyor ki, bu Siirt’in tanıtımı ve bu sporcuların yeni yetişen gençlere örnek olmaları açısından çok önemli.

Yine sayın Kısacık’ın ilimizdeki spor kulübü sayılarına ilişkin tespiti büyük önem taşıyor. 43 olan bu sayının Siirt ölçeğindeki bir il için en az 150 civarında olması gerektiğinin altını çizdi ve doğal olarak bu sayının artması için çaba harcanacak.

Tesisleşme, yeni spor branşlarının Siirt’e getirilmesi ve ilimizde bölgesel ve ulusal düzeyde turnuvaların düzenlenmesi konuları da doğru ve gerçekleştiğinde büyük yararı olan tespitler.

Kısacık’ın Ankara’da görev yapmış olması ve spor bürokrasisini yakından tanıyor olması ilimiz için büyük bir avantaj.

Sayın Kısacık, toplumun tüm kesimlerinin desteğini alarak ekip ruhu çalışmasını daha da geniş bir halka haline getirmeyi hedefliyor.

Özetle gençlik ve spor hizmetlerinde yeni bir dönem başlıyor.. Yeni dönemin mimarlarına şimdiden başarılar dilerken, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER