Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

GERÇEK BİR MİLLİYETÇİ VE DÜRÜST BİR POLİTİKACI: MUHSİN YAZICIOĞLU

Büyük Birlik Partisinin Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 günü Kahramanmaraş mitinginden Yozgat mitingine dava arkadaşlarıyla birlikte helikopterle giderken, helikopterin Göksun İlçesi, Çardak Beldesi yörelerinde dağa çarpması sonucu şehit düşmüştü. Başta, bu helikopter kazasının hava muhalefetinden kaynaklandığı iddia edildi amma, daha sonra anlaşıldı ki, yaşanan bir kaza değil, FETÖCÜLER tarafından ince hesaplanmış bir suikasttı.

Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, gerçek bir milliyetçi, gerçek bir vatanperverdi. Türk siyasi hayatında önemli bir yeri vardı. Mevcut siyasiler içinde en çok saygı duyduğum kişilerden biriydi. Çünkü, saygı duyulmayı hakkediyordu. Muhsin Yazıcıoğlu; Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak yıllarca milliyetçilerin bayraktarlığını yapmış, 19., 20., ve 23. dönem Sivas milletvekili olarak TBMM’nde görev yapmıştır. Merhum Yazıcıoğlu bir suikast sonucu yaşamını yitirmemiş olsaydı, Türkiye’de siyaset bugünden çok daha değişik şekillenecekti.

Yazıcıoğlu’nun hayatını anlatan önemli bir kitap vardır. “Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu”  adına, Dr. Veysi Erken tarafından Büyük Birlik Partisinin  merhum ve mağfur Genel başkanı için “BİR KAR TANESİ OLSAM” adı altında vücut bulan eser gerçekten önemlidir.

Yazıcıoğlu’nun örnek hayatının anlatılmağa çalışıldığı kitap üç bölümden oluşmakta. Kitabın birinci bölümünde Merhum genel başkanın söylemlerinden seçmelere yer verilmiş. İkinci bölümünde ise “Milli Mutabakat Çağrısı” adı altında yapılan bir tahlil yazısı yer almakta.

Kitabın Üçüncü Bölümü, Merhum’un ölümünden sonra, şahsıyla ilgili yazılan makalelerden, şiirlerden derlenmiş. Bu bölümde yer alan makaleler arasında Eğitimci Hemşerimiz Tillolu Misbahülmünir Fakirullahoğlu’nun da “Tillo’da Şehit Alperen Muhsin YAZICIOĞLU’NU bilmek bulmak ve Onunla olmak” başlığı altında yayınlanan makalesine yer verilmiş.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, gerçekten ender rastlanan dürüst politikacılardan biriydi. Halka hizmeti, halka hizmet bilenlerdendi.

Her ne sebeple olursa olsun, Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir helikopter kazasında arkadaşlarıyla birlikte yaşamını yitirmesi, Türkiye siyaseti açısından büyük bir kayıptır. Dâvası uğruna yıllarca hapis yatan bu milliyetçi, vatansever insanın genç sayılacak bir yaşta vefat etmesi, sadece partisi için değil, Türkiye için de büyük bir kayıp olmuştur.

“Bir Kar tanesi olsam” kitabını okuduktan sonra, Merhum ve mağfur Muhsin Yazıcıoğlu’na duyduğum sevgi, saygı ve hayranlık daha da arttı. Vefatının 13. Yıldönümünde bir kere daha “RUHU ŞADOLSUN” diyerek yazımı noktalıyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER