REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GEREKSİZ YERE TÜKETİLMEMELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GEREKSİZ YERE TÜKETİLMEMELİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
16 views
14 Aralık 2017 - 13:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akaryakıt ürünlerinin büyük bölümü başka ülkelerden ithal ediliyor ve en büyük ödeme kalemimizi bu ürünler teşkil ettiği halde, kimseler petrol ürünleri kullanımında tasarrufa gitmeyi düşünmemektedir. Kurum ve kuruluşlar bünyesindeki “Resmi araba saltanatının” devam ettiği söylenirken, benzin ve motorin fiyatlarına sık-sık yapılan zamlardan bezenlerin de bu önemli ihtiyaç kalemini en az oranda kullanma noktasında duyarlılık göstermedikleri, gözden kaçmamaktadır. Kimi zaman özel araçlarıyla keyfi yere tur atan tanıdıklar gördüğümde, onlara ülkemizin ithal ettiği bu değerli ihtiyaç kalemine yüksek oranda ödeme yaptığı gerçeğini aktararak, maddi durumunuz everişli olsa bile vatandaşlık görevinin gereği, keyfi yere tüketmeme noktasını mutlaka önemsemelisiniz diyerekten dikkatlerini çekmeye çalışıyorum.

Ülkemizdeki akaryakıt ücretleri diğer ülkelerden çok daha pahalıdır ve neden pahalı olduğunu herkes bilmektedir. Fiyatlar için gösterilen tepkide haklılık payı yüzde yüz olmakla birlikte bu konuda arzulanan oranda bir iyileştirme yapmayı kimselerin düşünmediği ise, bir başka gerçek olarak karşımızda durmaktadır. Vergilerin büyük bölümünü akaryakıt ücretlerinden alınan vergiler oluşturuyor ve bu nedenle böyle bir kaynak, aşağılara çekilmek istenmemektedir. Kulaklarda çınlayan yaygın söylentilere göre özellikle ulaşım alanında otobüsçülerle kamyoncular, yolarda daha ucuzunu buldular mı bu önemli ihtiyaç kaleminin “Kaçağını” tercih ediyorlar ve bu konuda levent escort alınmakta olan önlemler işe yaramıyormuş.

Benzin ve motorin ücretlerine yapılan zamlar dolaylı olarak tüm ihtiyaç kalemlerine yansıdığından, son zamanlarda satın alma gücünü yitirmiş olan vatandaşlarımızı daha da sıkıntı içine sokmaktadır. Her andaki olumsuzluğun faturasını ödemeye mahkum edilen halkımızın akaryakıt zamlarına yönelik yaptıkları eleştirilerde; “Akaryakıt zamlarının bizleri sıkıntıya soktuğunu ilgililer herkesten daha iyi biliyorlar ve buna rağmen, zaten bu ihtiyaç kalemlerinin üzerindeki dolaylı vergiler çok yüksek diye düşünmüyorlar…” demektedirler.

Büyük bölümünü dışarıdan ithal ettiğimiz akaryakıt ürünlerindeki durumu özetleyerek bazı beklentilere dikkat çekmek suretiyle görevimi ifa ediyorum. Başta devlet kurumları olmak üzere, özel araç sahipleri petrol ürünlerini keyfi yere kullanmamak için duyarlılık gösterirler mi, ilgililer bundan böyle olsun fiyatlara zam yapmaktan vazgeçmeyi düşünürler mi dersiniz?

Ben özellikle araç sahiplerinin Petrol ürünlerini keyfi yere kullanmamalarını temenni ediyorum. Çünkü, diğer beklentiden pek ümitvar değilim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.