REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GİRİŞİMCİLER İÇİN ULAŞIM DA ÖNEMLİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GİRİŞİMCİLER İÇİN ULAŞIM DA ÖNEMLİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
16 views
27 Ağustos 2017 - 14:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Girişimcilerin öncelikleri, tesis kuracakları yerlerin güvenli olmasıdır ve güven riski bulunan yerde yatırm yapmayı göze almazlar. Bizler her ne kadar “Siirt’imiz güvenlik açısından bölgenin en huzurlu şehridir… Burada yatırım yapacak olanları başımızın üstünde taşırız…”, ilgililerimiz de; “Gelen yatırımcıya her türlü desteği vermeye hazırız..” diyorsak da Organize Sanayi Bölgemizdeki parsellerin çoğu, kalan yatırımcıları bekliyor ve bu olumsuzluğun aşılmasında şimdiki umudumuz, aylar önce Diyarbakır’da seslendirilen Cazibe Merkezleri’dir. İçinde bulunduğumuz yıl, müjdeleri verilen bu merkezlerden ses seda çıkmaması durumunda hemşerilerim, haklı olarak karamsarlık duyacaktır.

Yatırımcıların, huzuru “Önceliğimiz” olarak ifade etmekle birlikte, dikkate aldıkları başkaca faktörlerin bulunduğunu da gözlemliyor ve söz konusu faktörler içinde en çok önemsediklerinin ulaşım konusu olduğunu zaman-zaman kulağıma üflenen ifadelerden de biliyorum. Yatırıma hevesli olan bir hemşerimle sohbet ederken, söz döndü dolaştı trafiğe kapanan havalimanımıza geldi. “Konuya sık-sık değiniyorsunuz ve sayın ilgililerin girişimde bulunduklarını biliyoruz ama aradan aylar geçtiği halde seferlerin yeniden start alması sağlanmış değildir. Yatırımcılar, güvenliğin yanı sıra ulaşımı da çok önemsiyorlar. Diyelim ki, geldi yatırımcının biri herhangi bir tesis kurdu ve bu tesisin parçalarından biri arızalandı. Arızayı hızla gidermesi için havayolunu kullanmak durumunda değil mi ve buna benzer örnekler sıralamak mümkün… Girişimde bulunan sayın ilgililer elbette konuyu takip ediyorlar ama, yakınmalarımızı dikkate alması gerekenlerin, önemli beklentimizi savsakladıkları gerçeğiyle karşı karşıyayız..  Bu tutuma karşı  hissedilir bir tepkinin ortaya konması gerekir…” dedi.

Günümüzden beri havalimanımızın başına gelenler için dile getirilen gerekçelerin çoğuna katılmak mümkün değildir. Mesela, havaalanımızın riskli olduğu. Oysa, riskli bir havaalanını hiç kimse trafiğe açarak suç işleyemez.  Yeterli yolcu potansiyeli olmadığı iddiası ise, uçuş listelerindeki rakamlarla bellidir ve bu söylem asılsızdır. “Siirt havalimanına 90 kişilik uçaktan başka uçaklar inemez” dendiği halde, indiğine tanık olunmuştur. Hadi 90 kişilik uçakla yetinelim. Niçin THY bünyesine böyle bir hizmet için 2 uçak alımı yapmıyor?

Üzülmemek, tepki duymamak mümkün mü? Sayın ilgililerimizin, duyulan büyük tepkimizi seslendirmelerini temenni ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.