Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

GIYABİ CENAZE NAMAZLARIYLA VE DUA İLE FİLİSTİN’E DESTEK OLMAK!

İsrail, yine ölüm kusuyor. Gazze’ye yönelik hava saldırılarından sonra, şimdi de kara harekâtı düzenleme kararlılığında olduğu söyleniyor. Yapar mı, yapar. Arkasında ABD gibi güçlü bir dayısı varken, kimden korkacak ki!

Bu duruma seyirci olan Müslüman ülkeler ise Suriye’de, Irak’ta ve diğer halkları Müslüman Ortadoğu ülkelerinde birbirlerini öldürmekle ve ALLAHADINA(!) birbirlerinin başlarını kesmekle meşguller! IŞİD denilen terör örgütü, başka mezhepten oldukları için Müslüman kardeşlerini öldüreceklerine, gidip de İsrail’e karşı savaşsalar ya!

Filistinli Müslümanlar, yıllardan beri İsrail’in zulmü altında inim-inim inliyorlar. Bütün Dünya da bu duruma seyirci! Müslüman ülkeler ise birbirlerini boğazlamakla meşguller.

Filistin  denilince, akla ilk gelen MESCİD-İ AKSA olmaktadır. İslamiyetin ilk yıllarında KIBLEGÂH, MESCİD-İ AKSA’YDI. Yani Müslümanlar, Mescid-i Aksa’ya yönelerek namaz kılarlardı. Bilahare ve yineYAHUDİLERİN FİTNESİ SEBEBİYLE VE HAZRET-İ RESULULLAH’IN GÖNLÜNDEN GEÇTİĞİ İÇİN YÜCE ALLAH TARAFINDAN VAHYEDİLEN BİR ÂYET-İ KERİMEYLE KÂBE-İ MUAZZAMA KIBLEGAH KILINMIŞTIR.

Mescidi Aksa’nın, bir de Mİ’RAÇ-I NEBEVİ ile ilgili bağlantısı vardır. Peygamber Efendimiz Hazret-i MUHAMMAD (O’na, al ve ashabına salat ve selâm olsun) HAZRET-İ CEBRAİL’İN REFAKATİNDE MİRAC’A ÇIKTIKLARINDA, “BURAK” ADLI binitin sırtında önce MESCİD-İ AKSA’YA GETİRİLMİŞ VE BURADA BÜTÜN PEYGAMBERLERİN RUHANİYETLERİNE İMAMLIK YAPARAK NAMAZ KILDIRMIŞTIR.

Yine Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde yeryüzünde mübarek üç belde bulunduğunu, bunların Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere ve Kudüs-u Şerif olduklarını buyurmuşlardır.

Görüldüğü gibi KUDÜS’ÜN, MESCİD-İ AKSA’NIN VE TÜMÜYLE FİLİSTİN’İN İSLÂM TARİHİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERİ VARDIR. Bu açıdan Filistin, Kudüs ve MESCİD-İ AKSA, her zaman için Müslümanlar nazarında mukaddes bilinmiş ve gereği yerine getirilmiştir. Bu toprakların Müslüman olması ve Müslüman kalması için İslâmiyetin ilk yıllarından bu yana yüzbinlerce şehit verilmiştir.

Müslümanlar adına, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın ve Filisti’nin son hamisi OSMANLI İMPARATORLUĞU idi. Ancak, iç ve dış düşmanlar tarafından OSMANLI İMPARATORLUĞU çökünce, Kudüs’ün, Mescidi Aksa’nın ve tümüyle FİLİSTİN’İN yaşadığı dram ortada.

Evet, âlem-i İslâm FİLİSTİN VE MESCİD-İ AKSA DÂVASINA BÜYÜK BİR İHANET İÇİNDEDİR. HALKI MÜSLÜMAN ÜLKELERİN HÜKÜMETLERİ, DEVE KUŞU GİBİ KAFALARINI KUMLARA GÖMMÜŞ, KUDÜS’TE, GAZZE’DE VE TÜMÜYLE FİLİSTİN’DE OLUP BİTENLERİ GÖRMEK İSTEMİYORLAR. Ama Müslüman halk bunun tam aksini yapıyor, mitinglerle, basın açıklamalarıyla İSRAİL’İ VE DESTEKÇİSİ BÜYÜK ŞEYTAN AMERİKAYI TEL’İN EDİYOR.

Bizim yetkililer de bol keseden atıp tutarlarken, Diyanet İşleri Başkanlığı, şehit edilen Filistinliler için Müftülüklere camilerde GIYABİ CENAZE NAMAZI kıldırmaları talimatı vermekle meşgul! Biçarenin, yapabileceği başka bir şey yok! Siirtçe’de(MITİCREYK, DEPKİ ELEYK) şeklinde söylenegelen bir deyimimiz vardır. (SEN ÖL, AYAKLARINI UZAT,BEN DE SANA AĞLAYAYIM!) anlamına gelen bu deyim, Filistinlilere bakış açımızı özetlemek açısından adeta (CUK) demiş oturmuş. Onlar, şehit edilsinler, biz de GIYABİ CENAZE NAMAZLARINI KIYALIM! Oh, ne ala destek!

Bu konuda son sözü şaire bırakalım:

“AKAN BÜTÜN KANLAR, HAK İÇİN AKSA”

“ESİR KALIR MIYDI, MESCİD-İ AKSA!”

Demiş şairimiz, işin özeti bu!

TAŞLAMA

İSRAİL’İN FİTNESİ

YETSİN ARTIK ALLAH’IM

FİLİSTİN’İN ÇİLESİ

BİTSİN ARTIK ALLAH’IM

 

KATLİAMLAR SÜRÜYOR

YAHUDİLER VURUYOR

MÜSLÜMANLAR UYUYOR

SEN UYANDIR ALLAH’IM

 

ZULÜM DEVAM ETMEKTE

MASUMLAR VURULMAKTA

AHI YERDE KALMAKTA

FİLİSTİN’İN ALLAH’IM

 

YİNE GAZZE VURULDU

GÖNLÜM BENİM BURKULDU

ÇOCUK, KADIN, GENÇ ÖLDÜ

YETSİN ARTIK ALLAH’IM

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER