REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

(GÖLGE ETME, BAŞKA İHSAN İSTEMEZ!)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(GÖLGE ETME, BAŞKA İHSAN İSTEMEZ!)
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
12 views
16 Kasım 2017 - 12:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaşanan bunca olaylara rağmen hala Güneydoğu’ya yatırım yapacak Babayiğitler çıkacak mı, pek zannetmiyoruz. Yatırım, öncelikle güven ister. Riski kaldıramaz. Hele, terör riskine asla tahammül edemez!

Terör olaylarla bağlantılı olarak Doğu ve Güneydoğu’nun birçok illerinde sık-sık sokağa çıkma yasağı ilan edilmektedir. Olağanüstü hal yetkileri çerçevesinde  Valiliklerin özellikle kırsal kesimlerde inisiyatif kullanarak sokağa çıkma yasağı ilan etmeleri gösteriyor ki, Bölgemizde olağanüstü halin ötesinde de bir durum yaşanmaktadır!

Sözde bölge halkını sahiplenen terör unsurlarının Bölgemizi ne halelere soktukları ortada! Hiçbir işadamı, bu ortamı görüp, Bölgeye gelir de iş sahası açar mı! Bırakın yeni iş sahalarının açılmasını, Bölgemizde iş sahası kurmuş olanlar bile işlerini tasfiye edip kaçmanın yoluna bakmıyorlar mı. Bölgeden bu kaçışın bir başka izahı olabilir mi…

Evet, bu bölgeye en büyük zararı, yine bu bölgenin insanları vermektedir. Ağacın, baltaya söylediği gibi (Beni kesen sapın, benden olmasaydı!)

Biz kendi elimizle bölgemizi geri bırakmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz! Bundan böyle ne devletin, ne de vatandaşların Bölgemize yatırım yapmalarını beklemeyelim. Devlet, belki ve zorunlu olarak alt yapı yatırımlarını sürdürecektir. Ancak, bölgede kalmak zorunda olan vatandaş toprakla ve hayvancılıkla geçimini sürdürmeye bakacaktır. Yani, bundan böyle Bölgemizde yeni sanayi tesislerinin kurulmasını beklemek, hayalden ibarettir. Sanayileşmek konusunda baltayı kendi ayağımıza vurduğumuzun farkında bile değiliz!

Sözün özü Bölgemize, sözde özgürleştirmek(!) adına en büyük zararı verenler, maalesef yine bu Bölgenin insanlarıdır!

Bu durumda, terörist unsurlara bir çağrımız olacaktır. (Gölge etmeyin, başka ihsan istemez!)

ANEKDOT

Bir gün Büyük İskender Sinop’ta yaşamakta olan Diyojen’i ziyaret ederek halini hatırını sormuş.

-Dile benden ne dilersen! demiş. O sırada, bir varil içinde olan ve Güneşin ışınlarıyla ısınmaya çalışan Diyojen’in üzerine İskender’in gölgesi düşmüş ve üşümeye başlamış. Güneşin ışınlarını alamayan Diyojen, Büyük İskender’e şu meşhur cevabını vermiş:

-Bu duruşunla, Güneşin ışınlarının üzerime gelmesine mâni oluyorsun. GÖLGE ETME, BAŞKA İHSAN İSTEMEZ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.