Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

GÖREVLERİNDEN AFLARINI  İSTEYEN BAKANLAR!!!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Hazretlerinin çok güzel bir taktiği var. Önce, kendi meşrebine uygun hareket edeceklerine inandıklarını tek imzalı bir kararname ile bakanlık görevine getirir, miatlarını doldurduklarında ise (görevlerinden aflarını istemeleri) telkininde bulunur. Görevden alınmak ile görevden affını istemek arasında ince bir çizgi vardır. Belediye başkanları seçimlerini anımsayınız. Başta İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları olmak üzere bazı Belediye Başkanlarının üzerini çizen Sayın Erdoğan, görevlerinden affedilmelerini talep etmelerini dolaylı olarak iletmemiş miydi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken Kadir Topbaş’ı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken İbrahim Melih Gökçek’i ve değiştirmek istediği AKP’li diğer Belediye Başkanlarına görevlerinden aflarını istemeleri konusunda telkinde bulunan kim! Belediye Başkanlığı koltuğunu bırakmak istemeyenlerin nasıl ağlayarak görevlerinden aflarını istediklerini anımsayalım.

Ayni taktik, Bakan atamalarında da uygulanmaktadır. Sayın Erdoğan, birinin biletini kesti mi, (Görevden affını istemesi) telkininde bulunur. Reisin emir hükmündeki telkini kendilerine iletilen Bakanlar da görevden aflarını isterler. Yerlerine zaten kurgulanmış senaryo içindeki isimler atanırlar.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi içinde Bakanlar da zaten birer sekreter hükmünde. Atanmaları doğrudan Reisin tensibiyle olduğu gibi, görevlerden afları da yine Reisin tensibine bağlıdır. Bakan atamalarında parlamenter sistemde olduğu gibi güven oyu sorunu da yoktur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ipler tamamen Reisin elindedir. (ATADIM) der, Bakan göreve başlar. (AZLETTİM) deyince muhatap kimse kuzu-kuzu kenara çekilir.

Ancak, belirtmekte yarar var. Sayın Erdoğan özellikle bir bakanı görevden alacaksa, dolaylı olarak görevden affını istemesi yolunda telkinlerde bulunur. İlgili Bakan da, verilen telkin doğrultusunda görevden affını ister…

Akıl var, mantık var. Hiçbir sayın bakan sıcak koltuğunu bırakarak görevden affını ister mi. Hele günümüzde, ellerinde bunca yetkileri olan ve sorumlu oldukları tek makam Cumhurbaşkanı iken. Bir elleri yağda, bir elleri balda bakanlarımızın kendi arzularıyla görevden aflarını istediklerine inanmak için ya çok aptal olmak, ya da hiç attan inip, eşeğe binmemiş olmak gerekir.

2 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararnameye göre görevden aflarını isteyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin görevden af taleplerini kabul eden Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek imzalı kararnamesiyle Sağlık Bakanlığına İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına da Murat Kurum atanmış bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde atanan bakanlar (sekreterler) için güven oylaması sorunu yok. Görevlerinden aflarını isteyerek köşelerine çekilen Fahrettin Koca ile Mehmet Özhaseki’ye görevleri süresince gösterdikleri yüksek performans ve gerçekleştirdikleri üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, Bakanlık görevine yeni atanan Sayın Kemal Memişoğlu ile Murat Kurum’a göstereceklerine inandığımız yüksek performans ve üstün hizmetlerinden dolayı peşinen teşekkür ediyoruz!!! Reisin emirleri çerçevesinde hareket ettikleri sürece bizim de, milletimizin de baş tacıdırlar!!!

TAŞLAMA

HAZİRAN ENFLASYONU

BUGÜN AÇIKLANACAK

HOKUS-POKUS’ÇU TÜİK

NASIL İNDİRECEK BAK

 

EMEKLİLER, MEMURLAR

TÜİK’E HAKLARINI

HELAL ETMEZ, AHRETTE

TUTAR YAKALARINI

 

HOKUS-POKUSLA DÜŞÜK

GÖSTERMEK ENFLASYONU

AF KAPSAMI DIŞINDA

KUL HAKKINA GİRER BU

 

TÜİK KARARLARINDA

KİMİN VARSA İMZASI

(NE OLACAK) DEMESİN

AHİRETTE CEZASI

 

BUNCA EMEKLİ, İŞÇİ,

MEMUR ETKİLENMEKTE

TÜİK HESAP VERECEK

AHİRETTE, ELBETTE

 

KUL HAKKINA TECAVÜZ

DİNDE EN BÜYÜK SUÇTUR

TÜİK’İ YÖNETENLER

BU SUÇU UNUTMUŞTUR

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER