REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GÖRÜŞME MUTABAKATI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÖRÜŞME MUTABAKATI
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
11 Eylül 2017 - 13:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Zarrab davası ile ilişkilendirilerek tutuklanmasına karar verildiği haberi, dost ve müttefiklikle bağdaşmayan tavır sergilemeyi sürdüren ABD ile yaşanmakta olan gerginliği tırmandırdığından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 19-25 Eylül tarihleri arasında New York’ta yapılacak olan BM Genel Kurulu’nun 72. Dönem toplantısına katılmayabileceği ihtimalinden söz ediliyordu ama bu ihtimal ortadan kalkmış bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Erdoğan ve Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşmiş ve bu görüşmede “İki ülke arasındaki stratejik ortaklığın daha güçlendirilmesi ve böylece bölgedeki istikrarın arttırılmasının…”  dile getirilerek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çerçevesinde bir araya gelme noktasında mutabakat sağlanmıştır.

Bilindiği gibi ABD; ülkemiz yönetiminin terör olarak ifade ettiği bazı gruplara sağladığı silahlardan rahatsızlık duyduğunu aylardan beri dile getirdiği halde bu ülke yönetimi yine de bildiğini okumaktadır. 15 Temmuz alçak darbe girişiminin baş sorumlusu olarak belirlenen ve halen Pensilvanya’da ikamet eden Fethullah şarlatanını iade etmiyor, ABD ziyareti esnasında Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı koruma görevini yerine getiren korumalarına tutuklama kararı çıkarılması yanı sıra Zarrab davasına dahil edilen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan için de tutuklama kararı alıyor. Tabii ki, bu tutuklamalara karar veren ABD mahkemeleridir ama yine de zihinlerde soru işaretleri oluşmaktadır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın belirttiği gibi, ABD’nin ülkemize karşı sergilediği tutum dostlukla ve müttefiklikle bağdaşmıyor ve ABD’nin hiçbir zaman gerçek bir dost ve müttefik olmadığı görüşünü taşıyan kamuoyumuz, bu ülkeden nefret ediyor. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan için tutuklama kararı çıkarıldığının gün ışığına kavuşmasından sonra Erdoğan’ın New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 72. Dönem toplantılarına katılmayabileceği yönünde sözü edilen ihtimal ortadan kalktığına göre, mutabık kalındığı belirtilen ikili görüşmede hangi konularda uzlaşma sağlanacağının kamuoyumuzca büyük bir merakla beklendiğini, uğradığım yerlerde bu konuda yapılan çok yönlü değerlendirmelerdeki ifadelerde gözlemliyorum.

Bakalım, ikili görüşme gerçekleştiğinde neler açıklanacak!…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.