REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GÖZLER, SÖZÜ EDİLEN ÖNEMLİ  BEKLENTİLERDE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÖZLER, SÖZÜ EDİLEN ÖNEMLİ  BEKLENTİLERDE
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
6 views
09 Ocak 2018 - 12:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir kere daha trafiğe kapanan Siirt havaalanının tekrardan hizmete girmesi için start verildiği belirtilen çalışmanın önemli bir bölümü ilimiz Özel İdaresi tarafından tamamlandı ve sıra ikinci bir çalışmanın başlamasına gelmiş bulunuyor. İçinde bulunduğumuz ayın 3’ü itibarıyla söz konusu çalışmayla ilgili ihaleye çıkılacağı dile getirilmişti, ancak ihalenin yapılıp-yapılmadığına yönelik bir açıklama, yazımı karalayana dek yapılmış değildi.

Havalimanları, ekonomik büyüme yanı sıra gelişim aktivitelerinde çok önemli bir yere sahiptir ve bu nedenle ilimiz havalimanının birkaç kez trafiğe kapanması elbette ki talihsizliktir. Ülkemizde yolcu potansiyeli en  iyi havalimanlarından biri olan havaalanımızın defalarca trafiğe kapanmasına yönelik ileri sürülen gerekçeler üzerinde durmanın bir yararı olmadığı gerçeğini dikkate aldığımdan üzerlerinde durmaya gerek görmediğimi belirtirken, yapılan açıklamalar doğrultusunda önümüzdeki aylarda bir kere daha trafiğe kapanmamak üzere yeniden hizmete açılmasının, tüm hemşerilerimizin sözünü ettiği bir beklenti olduğunun altını çiziyorum.

İlimizi çıkmaz sokak olmaktan kısmen de olsa çıkaracağına muhakkak gözüyle bakılan ulaşım ağlarımızın 2018 yılı içindeki akıbetlerinin de merak edildiğini belirtirken, havalimanımız yanı sıra 60 yıldan beri Kurtalan ilçemize getirildiği halde, ilimiz merkezine ve ilimiz merkezinden uygun mütalaa edilen noktalara uzatılmayan demiryoluna yönelik start verilen çalışmanın nasıl seyredeceğinin  de merakla beklendiğini vurgulamak isterim.

55 kilometrelik Siirt-Eruh yolunun 30 yıldan beri yapımının devam ediyor olması, “Ele alınsın” talimatı en yetkili ağızca verilmiş olan Siirt-Kurtalan bölünmüş yolunun, ele alınan ilk bölünmüş yollardan biri olduğu halde halen bitirilmemiş olmasının da haklı gerekçeleri olamaz. Koyu işsizliğin en yoğun olduğu illerden biriyiz aynı zamanda ve işsiz yurttaşlarımıza ekmek kapısı aralayacak tesis açma girişimlerinin bir an önce yapılması da önemli beklentiler arasındadır. Sıralamaya çalıştığım beklentilerin yanı sıra, yerelde de hasret duyulan hizmet beklentileri vardır ve bunlardan bazıları; sabit semt pazarlarının yaygınlaştırılması, değişik noktalarda gerekli otoparklara vücut buldurulması, nüfusu 150 bini aşan merkez ilçede yeni mezarlıkların hedeflenmesi, trafiği rahatlatacak yeni yolların yapılması, altyapıdaki eksikliklerin giderilmesidir. Bu beklentiler için İlimizdeki hava şartlarının başka yörelere göre çok daha müsait olduğunun göz önünde bulundurulmasında isabet olacaktır diyerek, beklentilerde umulanın gerçekleşmesini temenni ediyorum.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.