Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

GÜÇLÜ OLMALIYIZ!..

Ülkece her şeye güçlü ve hazırlıklı olmak zorundayız.. Örneğin Merkez Bankamızın rezervlerini güçlü tutmak zorundayız.. Elin adamı Ukrayna’ya girmeden önce 600 milyar dolarlık döviz rezervi biriktirdi ve ondan sonra girdi.. Peki biz ne yaptık? Daha ortada pandemi, enerji krizi yokken Merkez Bankası’nın dövizlerini -55 milyar dolara indirdik.

Bu ülkenin en büyük beka sorunu gençlerin yarınlarını bu ülkede değil, başka ülkelerde hayal etmeleridir.. Ülkemizi, gençlerin yaşamak istediği bir ülke yapmak zorundayız.. Devletiyle, siyasi partileriyle, sivil toplumuyla hep beraber bunu başarmak zorundayız.

Bu ülkenin her şeyiyle güçlü kılınması gerekiyor.. Ekonomisiyle, ordusuyla ve en önemlisi itibarıyla güçlü bir ülke.. İtibarın, sözün gücü ve güvenilir ülke olmak her şeyden daha kıymetlidir.. Dünyaya Türkiye yalpa yapmaz, kimseyi yanıltmaz, dimdik ve her zaman doğrunun ve adaletin yanında durur dedirtecek bir ülke olmalıyız.. İtibarlı bir ülkenin sadece sözüyle dünya üzerinde ne kadar etki yapabileceğini anlatmaya gerek yok.. Yeri gelir, ekonominizin de ordunuzun da çok daha üzerinde etkiyi sözlerinizle yapabilirsiniz.. Bunun için her zaman adaletin, doğrunun ve hakkın yanında durmanız gerekir.. Ancak bu şekilde gençlerimiz; ‘Benim yaşamak istediğim ülke burası.. Doğduğum topraklarda yaşayacağım ve yarınlarımı burada kuracağım diyebilir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER