REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GÜR KAYNAKLAR VAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÜR KAYNAKLAR VAR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
13 views
13 Haziran 2018 - 14:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son zamanlarda ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biri ekonomidir ve satın alma güçlerini büyük ölçüde yitiren vatandaşlarımız, içinde bulundukları duruma göre ülke ekonomisini değerlendiriyorlar.  Liramızın yabancı paralar karşısında değer yitirmesi, birçok ihtiyaç kaleminin dışarıdan ithal edilmesi nedeniyle vatandaşımızın bütçesine olumsuz yansıdığından, iyi olmayan satın alma gücünü daha da düşürmektedir.

Cari açık ve dış borçlar yüzünden sıkışık bir dönem geçiriyoruz ve bu sıkışıklığa rağmen siyasilerimizin seçim meydanlarında ekonomik vaatler sıralamasına bazı vatandaşlarımız da siyasiler gibi; “Kaynak nereden?..” diye meraklarını seslendiriyorlar. Oysa, kimi siyasinin dile getirdiği beklentiler için “Nerden kaynak” diye tepki gösterenlerin, daha sonra kaynak bulduklarına tanık oluyoruz ve bu gerçeği göz önünde bulunduranlar; “Demek ki istendi mi kaynak bulunabiliyor..” diyorlar.

Türkiye’mizin ekonomik alanda neden sıkıntıya düştüğünün sağlıklı şekilde sorgulanması durumunda gerekli önlemleri alarak önemli konuda düze çıkmak mümkündür. İhtiyaçlarımızı kendi bünyemizde karşılamak için azami gayret içine girilir ve her alandaki savurganlık ile israf önlenirse, birkaç yıl zarfında ekonomimiz güçlü kılınabileceği gibi, halkımızın refah standardının çıtasını da yükseltmek hiç zor olmayacaktır. Düze çıkmak; elde etmek, sağlamak anlamına gelir ve azmedildiği taktirde daha çok üreterek dışa bağımlı olmaktan kurtulabiliriz. Dünyanın hiçbir ülkesinde söz konusu olmayan ülkemizdeki savurganlık, israf ve yolsuzlukların önü alınabilirse dünyanın en başarılı ekonomilerinden biri olabiliriz. Her ferdimizin insanca yaşam hakkına sahip olduğu hususu da önemsenirse, refahsızlığın boyutları da yok denecek düzeye geriler. Yeter ki, bu konuda söz sahibi olanlar; “İnsanca yaşama hakkı sadece bize aittir..” bencilliğinden vazgeçsinler. O halde, daha çok üretelim, israf ve savurganlık ile yolsuzluklarla kararlı bir mücadele verip, adil paylaşımı da gerçekleştirmeye gayret edelim. 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin galibi kim olursa olsun sözünü ettiğim beklentilere sahip çıkılmaması halinde sorun ve sıkıntılarımızı aşmak mümkün olmayacaktır ve bu gerçeği sağduyu sahibi herkes görmektedir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.