REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GÜRES CADDESİ GÜZELLEŞİRKEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÜRES CADDESİ GÜZELLEŞİRKEN
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
44 views
02 Şubat 2018 - 9:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Siirt’e armağanı olan ancak yanlış seçim ve yanlış proje, hatta bu projeye de uyulmaması nedeniyle yapıldığı günden bu yana şikayetlere neden olan Güres Caddesi son günlerde yapılan bazı düzenlemelerle daha göz alıcı bir hale geldi.

Belediyenin yaptığı bu düzenlemelerle araç trafiğine kapalı olan caddede birkaç yerde çiçek şelalesi adı altında gerçekten hoş görünen çiçekler yerleştirildi ve bunların yanı sıra Güres Caddesinin üniversitenin merkez kampusuna doğru olan noktasında da lambalardan oluşan ve geceleri gerçekten çok güzel görünen lambalar yerleştirildi. Yine belediye tarafından geçmiş aylarda süs lambaları yerleştirilmişti. Bu çalışmalarla Güres Caddesi özellikle geceleri gerçekten çok güzel bir görünüm kazanırken, insanlar bu cadde de yürürken kendisini büyük bir şehirde hissediyor.

Ancak bu cadde için yapılan çalışmalar yeterli değil. Belediye Başkan vekili sayın Ceyhun Dilşad Taşkın’ın da sık-sık belirttiği gibi bu caddede esaslı bir çalışma yapılması gerekiyor ve bu caddenin adeta sil baştan ele alınması gerekiyor. Çünkü başta da belirttiğim üzere yerin seçiminde de, projesinde de bir sorun var. Bu cadde kentin trafiğini adeta felç  etti. Cadde nedeniyle çalışmalar başladıktan sonra çok itirazlar oldu ancak yine de çalışmalar tamamlandı.

Projede  çok ideal bir proje değildi. Türkiye’nin her yerinde bazı cadde ve sokaklar araç trafiğine kapatılıyor ancak, bu cadde ve sokaklar 800 metre gibi bir uzunluğa sahip değiller ki; bu uzunluk Siirt’teki cadde ve sokakları göz önünde bulundurduğumuzda hiçte azımsanmayacak bir mesafedir. Bunun yanı sıra en yoğun araç trafiğine sahip olan caddemizde tam anlamıyla alternatifi sayılabilecek bir caddemiz yok. Diğer illerde hem daha kısa mesafeye sahip hem de alternatifi bulunan caddeler araç trafiğine kapatılıyor.

Yeni yapılacak çalışmada en başta bu sorunları minimize edecek bir proje üzerinde durulmalıdır. Bunun için tek  yönlü ve hatta ancak iki aracın geçebileceği bir yol mu bırakılır, başka bir şey mi düşünülür onu bilemem. Bu iş uzmanların işi. Onlar çalışmalarını yapar ve kamuoyuna sunarlar. Gelen tepkilere göre de gerekli revizyonları yaparlar.

Sayın Taşkın bu caddenin 2018 yılında ele alınacağını birkaç kez vurguladı. Bir an önce bu çalışmalara başlanmasında yarar vardır. Çünkü,  özellikle  caddenin zeminindeki döşemeler çok kötü durumda. Bir çoğu yerinden oynamış. Özellikle yağmurlu günlerde üzerlerine bastığınızda mutlaka alttan üzerinize su sıçrar.

Siirt’in gezilecek ve  zaman geçirilebilecek alanlarının başında gelen  bu caddenin bir an önce güzel bir konuma kavuşturulması gerekiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.