REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

GÜVENİLMEMELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÜVENİLMEMELİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
11 Haziran 2018 - 14:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karşılıklı çıkarlara dayalı dostluklar çok önemlidir ve bu nedenle ihdas edilen dostlukların samimiyeti öngören sağlam temeller üzerinde inşa edilmesi gerekmektedir. Ülkemizin bir zamanlar “Komşularla sıfır sorun” şeklindeki görüşünde meydana gelen sapmadan sonra bir takım sıkıntılar yaşandı ve bu sıkıntıların “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi doğrultusunda aşılması için azami gayret gösterilmesi gerekmektedir.

Dış dostluklar bağlamında uzun yıllardan beri “Dost ve müttefik” olarak ifade edilen ABD’nin sergilediği tutum, ilişkilerimizin ciddi şekilde gözden geçirilmesini kaçınılmaz kılıyorsa da, halkımızın paylaştığı bu görüş doğrultusunda arzulanan adımlar atılmış değildir. “Stratejik ortak” da denilen bu ülke akan yıllar içinde ülkemize yönelik sayısız olumsuzluklar sergilemiştir ve bu olumsuzluğun en önemlisi, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen alçak ve hain darbe kalkışmasının ele başı olan şarlatanı bizlere iade etmemesidir.

Ülkemizin bekasına son vermek isteyen birini, ısrarlı taleplere rağmen ülkesinde barındırmakta sakınca görmeyen bir ülke ile müttefiklik ve dostluğu sürdürmenin doğru olmadığı görüşünü paylaşan hemşerilerim; “Bu ülke ile olan işbirliğinin korunmasının esas teşkil ettiği söylemine bir anlam veremiyoruz… Kıbrıs Barış Harekatları esnasında bizlere silahımı kullanma diyen bu ülkenin diğer sayısız olumsuzluklarını bir kenara itsek bile alçak darbe kalkışmasının başı olan haini Türkiye’ye göndermeyerek orada barındırması, kabul edilebilecek bir durum olmayıp, önemli noktaya rağmen bu ülkeyle yakın işbirliğinin korunması gerektiğinin dile getirilmiş olmasını anlamak mümkün değildir. Bu işbirliğinden neden vazgeçilmediğinin bizlere izah edilmesini talep etmek en tabii hakkımızdır…” demektedirler. Gerçekten de böylesine bir ihanetin başını çekeni barındıran bir ülkeyle müttefikliğin sürdürülmemesi gerekmektedir.

Menbiç’te güvenliğin Türk ve ABD güçlerince birlikte sağlanması konusunda atıldığı belirtilen adımlarda da ABD’nin samimi olmadığı görüşleri dile getiriliyor ve ülkemizin bir vatandaşı olarak bu görüşe katıldığımı vurgulamak isterim. Bir kamuoyu araştırması yapıldığı taktirde ABD’nin hiçbir zaman samimi bir müttefik, dost ve stratejik ortak olamayacağını düşünenlerin oranı sanırım %80’leri aşmış olacaktır.

Birçok hemşerimin de duygularına tercüman olarak ABD’ye asla güvenilmemeli diye tüm ilgililerimizin dikkatini çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.