Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

GÜZEL SÖYLEMLER İCRA EDİLMEYİNCE

“Demokrasinin vazgeçilmezleri” diye ifade edilen siyasi partilerin kuruluş programlarına bakıldığında, tümünün aynı şeyleri vaat ettikleri gözlemleniyor ve bunlar içinde muktedir kılınanlar maalesef vaat ettiklerini icra etmediklerinden ülkemiz işaret edilen muasır medeniyet düzeyini yakalamada rötar yapmıştır.

Kurtuluş Savaşımızın önderi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve onlara güvenerek canlarını ortaya koyan aziz atalarımız, bizlere dört mevsimi yaşayan cennet bir vatan armağan ettiler ama siyasi alandaki kısır çekişmeler işaret edilen hedefleri yakalama şansımızı büyük ölçüde yitirdiğinden, kalkınmakta olan ülkeler safında yerimizi alamadık ve bu saftan ne zaman kalkınmış ülkeler safına iltihak edeceğini bilemiyoruz. Çünkü, ülkemiz yönetiminde söz sahibi olma konumuna ulaşan siyasi partiler kısır çekişmelerinden vazgeçmiyorlar ve bu olumsuzluk son zamanlarda arzulanmayan boyutlara ulaşmış bulunmaktadır.

Önemli konulardan geçtiğimiz süreçte, yeni siyasi partiler kuruluyor ve onlar da parti programlarında sağlayacakları güzellikleri yer verirlerken, vatandaşlara da iletmeye çalışıyorlar. AKP’nin Başbakanlık dahil önemli görevlerini ifa eden Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisinden sonra aylardır yine AKP’nin kurucularından ve parti çatısı altında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı ile Başbakan Yardımcılığı görevini icra eden Ali Babacan da nihayet aylardır sözü edilen partisini kurmuş bulunuyor. Demokrasi ve Atılım Partisini kısaca simgeleyen (DEVA) partisini yaşama geçiren Ali Babacan’ın isim yapmış bir ekonomist olarak nasıl bir rüzgâr estireceğini şimdiden kestirmek, elbet mümkün değildir. Ancak şunu söyleyebilirim ki, halkımızın siyasi partilere olan güveni büyük ölçüde sarsılmıştır ve herhangi bir siyasi partinin güven sağlayabilmek için takdir toplayacak çok büyük bir gayret sarf etmesi gerekmektedir.

Kamuoyumuzda, siyasi partilerden doğan siyasi partilere yönelik değerlendirmeler yapılırken; “Kısır çekişmeler devam edeceğinden yine umutlanamıyoruz. Hem, Siyasi Partiler ve Seçim yasalarının hür irademize gölge düşürdüğü gerçeğine baktığımızda, daha çok demokrasi beklentimizde karamsarlığa düşüyoruz..” sözleri ile tepki gösterildiğine tanık olduğumdan, Babacan’ın kurduğu siyasi parti DEVA’nın da olumsuzluklara son verecek bir ilaç olmaktan uzak kalacağını düşünmeden edemiyorum. İnşallah yanılırım!..

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER