REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HABERLERİN DOĞRULUĞU…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABERLERİN DOĞRULUĞU…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
25 Ekim 2017 - 14:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Medya, kamuoyuna sunduğu haberlerin gerçeği yansıtması noktasında çok duyarlı olması gerekir. İki gün önce İhlas Haber Ajansı’nın verdiği ve başka medya kuruluşlarınca da kullanılan haberde; “Washington’a gitmek isteyen Adalet Bakanlığımız heyetine vize verilmediği” iddiası dile getirilmişti. Bakanlık yetkililerince iddia yalanlanırken, bundan bir müddet önce ülkemize gelen ABD heyeti ile vize krizinin aşılması konusunda yapılan görüşmelerin de olumlu geçtiğine işaret ediliyor.

ABD ile aramızda meydana gelen gerginlikler vardır ve bu gerginlikler tüm vatandaşlarımız tarafından da bilinmektedir. Gerginliğin en önemli nedenlerinden biri, ülkemiz yetkililerince terör olarak nitelenen bazı gruplara ABD yönetimince silah desteğinde bulunulmasıdır ve bu konuda öteden beri dile getirilen tepkilere kulakların tıkalı kalması, gerginliği tırmandırmaktadır.

ABD’nin müttefiklikle bağdaşmayan bir tutum sergilediği gerçeğini çok net şekilde gören halkımız, bu konudaki tepkisini; “Bu ülke hiçbir zaman için gerçek bir müttefik olmamıştır ve ülkemiz yönetiminde söz sahibi olanlar da bu gerçeği dile getirmektedirler…” sözleriyle ifade ediyor. Siirt’teki hemşerilerim de ABD’nin gerçek bir dost olmadığı görüşünü paylaşmakta ve bu ülkeden haklı olarak nefret hisleriyle doludurlar. Fakat, ABD ile gerginlik yaşanan bir süreçten geçiyorken, bu ülkeyle yaşanan gerginlikleri dile getiren haberlerin gerçeği yansıtması noktasında çok duyarlı olmak gerekir. Özellikle, ülkemizi rencide edebilecek haberler yapılırken, mutlaka bir belgeye dayandırmak kaçınılmazlık arz eder. “Washington’a gitmek isteyen Adalet Bakanlığımız heyetine ABD yönetimince vize verilmediği” iddiası da, ülkemizi rencide edecek türden bir iddiadır ve bu iddia kanıtlanmalıdır. Çünkü böyle bir durum yaşanmışsa, derhal gereğini yerine getirecek kararları hemen hayata geçirme yükümlülüğü vardır. Bakanlık yetkilileri, bu haberin asılsız olduğunu açıklamış bulunuyorlar ve bu nedenle rahatladık.

Şayet böyle bir açıklama yapılmamış olsaydı, bu konuda halkımızın tepkisi en üst düzeyde gerçekleşmiş olacak ve Siirt’imizde vakit geçirilmeksizin ABD’nin tutumuna yönelik bir protesto mitingi düzenlenecekti. ABD’nin müttefiklikle bağdaşmayan tutumlarına karşı tepkinin büyüdüğünü söz konusu iddia vesilesiyle bir kere daha vurgularken, halkımızı bilgilendirme görevini yürütenlere, doğru habercilik konusunda çok duyarlı olmaları çağrısında bulunuyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.