Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hacı Adayları Siirt’ten Dualarla Uğurlandı

Hac farizasını yerine getirmek üzere Siirt’ten yola çıkan hac kafilesi, düzenlenen törenle kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

Hac farizasını yerine getirmek

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde hac ibadetini yerine getirmek üzere Siirt’ten yola çıkan hacı adayları, dua ve sevinç gözyaşlarıyla uğurlandı. Siirt İl Müftülüğü önünde düzenlenen uğurlama töreninde hacı adaylarına hitap eden İl Müftüsü Şakir Pinal, hac ibadeti ve kutsal toprakların önemine değindi.

Hacı adaylarının kendilerini ibadetlerine ve kutsal topraklara odaklanmaları gerektiğini belirten Pinal: “Bu andan itibaren kendinizi kutsal topraklara ve ibadete odaklanın. Oradaki fiziki şartlara, binalara değil, manevi atmosferi düşünün. O topraklarda bastığınız bir yerin Kuranı Kerimden bir veya birkaç ayetin indiği yer olabileceğini unutmayın. Ülkemize ailenize ve güzel Siirt’imize de dua edin” dedi.

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal tarafından yapılan dua ve okunan ezan ile 86 HACI ADAYI Batman havalimanına uğurlandı. Siirtli hacı adayları ilk olarak Medine havaalanına inecek ve ardından ibadetlerini yapmak üzere Mekke’ye geçecekler. Yurda dönüş tarihi 08 Temmuz 2024 olarak açıklandı.

Kafileye İl Müftü Yardımcısı Yahya Ertürk başkanlık yaparken, din görevlileri arasında Kurtalan İlçe Müftüsü Abdullah Erdem ve din görevlisi Kasım Benek’de görev aldı.