Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hakim Savcı Yardımcılığı Sınav Tarihleri Belli Oldu

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakim Savcı Yardımcılığı sınavının 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,

Bakan Tunç, açıklamasında şunları kaydetti;

Yargımızı güçlendirmemiz, adalete güveni sağlamamız, daha da yukarılara taşımamız ve yargıdaki geçikmeleri en aza indirmemiz vatandaşlarımızın yargı hizmetlerinden hızlı, adil ve etkin bir şekilde yararlanabilmesi için çalışmalarımızı kesintisiz devam ettiriyoruz.

Bu anlamda hem teknolojinin imkanlarını yargının hizmetlerine sunma noktasındaki çalışmalarımzı devam ediyor. Hem de hakim ve savcılarımızın hem sayısının hem de niteliğinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız var. Bin Hakim ve Savcı alımı ile ilgili sınav 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Sınavı kazanan hakim savcı yardımcılarımız 3 yıl hakim savcı yardımcısı olarak görev yapacaklar.

Eylülün ilk günü yapılan adli yıl açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1000 hakim ve savcı yardımcısı alımı yapılacağını şu sözlerle duyurmuştu. Yeni adli yılda tüm vatandaşlarımızın adalete erişimini kolaylaştırmaya devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz yıl bitmeden yapılacak sınavla 1000 hakim ve savcı yardımcısı alarak kapasitemizi güçlendireceğiz.