Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hakkari Belediyesi’ne Polis Baskını: Eşbaşkan Akış Gözaltına Alındı

Gece saatlerinde Hakkari Belediyesi’ni ablukaya alan polis, sabah saatlerinde belediyeyi bastı. Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış gözaltına alındı. DEM Parti, “Belediyemiz polis zoruyla gasp edildi” dedi.

Gece saatlerinde Hakkari Belediyesi'ni

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) kazandığı Hakkari Belediyesi yüzlerce polis tarafından ablukaya alındı. Habere göre, gece saat 23:00 sıralarında belediyenin bulunduğu ve belediyeye çıkan tüm sokaklar polisler tarafından trafiğe kapatıldı. Abluka sonrası sabahın erken saatlerinde belediyenin kapıları kırılarak baskın yapıldığı ve tüm kurum amirliklerinin acil göreve çağrıldığı öne sürüldü. Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın da Van’da gözaltına alındığı öğrenildi.

DEM PARTİ: BELEDİYEMİZ POLİS ZORUYLA GASP EDİLDİ

Yaşanan baskın ve gözaltıyla ilgili açıklama yapan DEM Parti, şunları kaydetti: “Her seferinde halk iradesine yenilen iktidar yine en iyi bildiği yol olan irade gaspına, darbeciliğe başvurdu. Bu sabah Hakkari Belediye Eş Başkanımız Mehmet Sıddık Akış Van’da gözaltına alındı, belediyemiz polis zoruyla gasp edildi.

Bu kayyımcı anlayışı reddediyoruz. Halkımız bu kayyımcı anlayışı tanımadığını 31 Mart’ta demokratik yollarla gösterdi. Bu darbeci ve kayyımcı zihniyet sadece Hakkari’ye değil bütün Türkiye halkının iradesine yönelik bir tehdittir. Halkımız demokratik tepkilerini en üst düzeyde gösterecektir. Demokrasiden yana herkesi de bu darbeye açık tavır almaya çağırıyoruz.”