REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT BELEDİYESİNİN HALK İLE BULUŞMA TOPLANTILARI ALAN MAHALLESİNDE DEVAM ETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT BELEDİYESİNİN HALK İLE BULUŞMA TOPLANTILARI ALAN MAHALLESİNDE DEVAM ETTİ
19 views
12 Ekim 2017 - 11:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vatandaşlarımızın sorunlarını mahallinde dinlemek, görüş ve önerilerini almak ve çözüm önerilerini değerlendirmek amacıyla Siirt Belediyesi tarafından düzenlenen “Halkla Buluşma” toplantıları vatandaşların katılımı ile her hafta farklı bir mahalle de yapılmaya devam ediyor.

Siirt Belediyesi tarafından Alan Mahallesinde yeni yapılan taziye evinde yapılan son toplantıya mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgi gösterilirken, sıkıntı ve isteklerini Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a bizzat iletme şansı buldular. Başkan Yardımcısı Osman Durna ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda talepler, ilgili müdürlüklere iletilirken konu hakkındaki istek ve önerilerini dikkate alan ilgili müdürler, gelen talepler doğrultusunda yapılması gereken istek ve hizmetleri not aldılar.

Alan Mahallesi sakinleri birçok evin tapusuz olduğunu ve mahalle sakinleri olarak ikamet ettikleri evlerin kendilerine tapu edilmesi için Başkan Taşkın’dan yardım talep ettiler. Ayrıca mahallelerine çocuk oyun parkı, doğalgaz, sağlık ocağı ve okul talebinde bulunan vatandaşlar, mahalle arasında hayvan besleyen vatandaşların ahırlarından etrafa yayılan kötü kokudan ciddi anlamda etkilendiklerini belirterek, Başkanvekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a şikâyette bulundular.

Vatandaşın istek, şikâyet ve önerilerini doğrudan dile getirebilmelerine imkân vermek ve çözüm üretmek amacıyla bu tür toplantılar düzenlediklerini belirten Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, vatandaşların istekleri doğrultusunda projeler geliştirildiğini ve bu projelerin hızla hayata geçirildiğine dikkatleri çekerek, mahallelerdeki eksikliklerin tespiti ve ve bu eksikliklerin giderilmesi hususunda toplantılara önem verdiklerini belirterek, ilimiz genelinde yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Halkla buluşma toplantısına katılan vatandaşlar, Siirt Belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarını belirtirlerken, Belediye yetkililerinin kendileriyle buluşma toplantısı düzenleyerek kendilerine sorunlarını bizzat iletme fırsatı verdikleri için Siirt Belediye Başkan Vekili Taşkın ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

 SİİRT BELEDİYESİ VATANDAŞIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR

Siirt Belediyesi, Sosyal Belediyecilik projesi kapsamında vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. “Doğumdan Ölüme Kadar Hizmetinizdeyiz” sloganıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Siirt Belediyesi, yardım kartlarından, nakdi yardıma, nikâh paketinden, asker paketine kadar birçok alanda yardımlarına devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan yardımlarda şu ana kadar; 3.290 aileye sosyal yardım kartı, 119 aileye yaklaşık 30.000,00 TL nakdi yardım, 1.000 aileye giyim yardımı, 25 vatandaşımıza akülü araç, 1.600 hoş geldin bebek paketi, 670 güle-güle mehmedim paketi, yeni evlenen çiftlere 700 adet nikâh paketi, 38 aileye asker maaşı ve 71 aileye de 150 adet çölyak gıda paketinin dağıtımı yapıldı.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan yardımların devam edeceği belirtildi.

 PARK VE BAHÇELERDEN BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentte bulunan parklarda yenileme çalışmaları orta refüjlerde çiçeklendirme, yabani otların temizliği ve görüntü kirliliğine neden olan yapılarda boyama çalışması gerçekleştiriliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri orta refüjlerde gelişi güzel gelişim gösteren otlara yönelik tıraşlama çalışması başlattı ve kötü görünüme sebebiyet veren otlar ekipler tarafından kesilerek güzel ve hoş bir görünüm sağlandı.

Çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklardaki zararlı otları temizleme çalışmalarının yanı sıra görüntü kirliliğine neden olan yapılarda ise boyama çalışması yapıyor.

Kentin dört bir yanında çiçek dikimine yaz-kış devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park, bahçe, kavşak, meydan ve yol kenarlarını çiçekler ve ağaçlar ile süsleme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Öte yandan kentte bulunan parklarda ise bakım ve onarım çalışması başlatan ekipler çalışmaların devam edeceğini belirttiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.