REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

 HALKIMIZ DEVAM DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
 HALKIMIZ DEVAM DEDİ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
6 views
25 Haziran 2018 - 13:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Günlerden beri konuştuğumuz 24 Haziran seçimlerini büyük bir olgunlukla gerçekleştirdik. Bir iki yer dışında insanımızı üzecek nahoş olaylar yaşanmadı. Bu daha son yıllarda geçirdiğimiz en demokratik seçim olduğu  ve halkımızın da demokratik olgunluğa eriştiği anlamına geliyor. İlimizde de sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar değişik görüşteki partilerin minibüsleri ve ekipleri kentin en ücra  köşelerine  kadar propaganda yaptılar.Bu nedenle öncelikle bu olgunluklarından dolayı halkımızı kutlamak gerekiyor.

Siirt sonuçlarına gelecek olursak, halkımız üç milletvekilliğinden 2’sini HDP, 1’ini AK Partiye verdi. Milletvekili sayısı açısından oran değişmedi ise de oy oranlarında değişiklikler oldu. Bu değişiklik özellikle ilimizde en güçlü partiler olan AK Parti ve HDP’nin oy oranlarında görülüyor.  AK Parti % 38.94 oy oranı ile 58.566 oy alırken HDP %51.16 oy oranı 76.941 oy aldı. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde %36.67 ile 51.409 oy alırken HDP bu seçimlerde %58.28 oy oranı ile 81.702 oy almıştı. Bu oranlara göre, geçen süre içerisinde AK Partinin ilimizdeki oy oranında % 2’ler civarında bir artış meydana geldi. HDP’nin oy oranında ise % 7’ler civarında bir düşme görülüyor. Diğer partilerin aldığı oy oranları genelde beklendiği gibi gerçekleşti. Tahminleri alt üst edecek  önemli bir sapma görülmedi.

Sonuç itibariyle seçimler geride kaldı. Artık geçmişte meydana gelen bütün olumsuzlukları bir kenara bırakmak gerekiyor. Halkımız tercihini devamdan yani “Reisten” yana koymuştur. Hem de çok açık bir farkla, “ben arkandayım,  senin politikanı beğeniyorum, beni sen yönet. Senin dünya mazlumlarına ve özellikle İslam alemine sahip çıkmanı benimsiyorum”  dedi. Bu seçimin galibinin Reis olduğunu kimse gölgeleyemez. Bunu herkesin saygı ile karşılaması gerekiyor. Çünkü demokrasi dediğimiz şey bu. Sandıktan çıkacak her türlü sonucu bizim istediğimiz sonuç gibi içselleştirip benimsemek ve saygı duymaktır. Bunun aksini yapıp ta, demokratik geçinenler büyük bir iki yüzlülük içerisindedirler.

Bu seçimin sonuçları üzerinde daha çok duracağız. Toplum olarak her ortamda, daha  çok konuşacağız. Başta  Resimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve bundan sonra bir kez daha bu partinin çatısı altında ilimizi temsil edecek Osman Ören hocamız ile HDP’den seçilerek ilimizi temsil edecek olan Meral Danış Beştaş ve Sıddık Taş’ı kutluyor, başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.