REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HALKIMIZ GÜVENMİYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HALKIMIZ GÜVENMİYOR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
6 views
30 Mart 2018 - 15:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zeytin Dalı Harekatı sürdürülürken, sırada Münbiç’in olduğuna vurgu yapılıyordu ve bu konudaki kararlılık Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında da dile getirilerek PYD/YPG’lilerin uzaklaştırılmaması durumunda, inisiyatif kullanmaktan çekinilmeyeceğinin altı çizildi.

Uzun zamandan beri ABD ile aramızda önemli konularda yaşanan gerginlik devam ediyor söz konusu gerginliği aşabilmek için başlatılan görüşmelerin nasıl bir sonuç vereceği bilinmemektedir. Münbiç’te bir terör örgütünü başka bir terör örgütü ile yok etmeye çalışmadaki yanlışlık, DEAŞ dışındaki terör gruplarına silah ve malzeme yardımının yapılmasından duyulan rahatsızlık, ilgililerimizce defalarca ABD yetkililerine iletilmesine rağmen, “Stratejik ortak ve müttefik” diye ifade edilen bu ülkenin söz sahipleri bildiklerini okumaya devam ettiler ve bu tutumları, kendisine hiçbir zaman güven duymayan halkımızın tepkisini doruğa taşıdı.

PYD/YPG’nin Münbiç’ten uzaklaşması, ABD’nin tercihine bağlıdır. ABD yönetimi ya bu kez Türkiye’yi YPG terör örgütüne tercih edecek veya bekamıza son vermeye kalkışan bir haini teslim etme talebimizde olduğu gibi benzer bir tutum sergileyerek YPG’yi korumaya devam edecektir. Milli Güvenlik Kurulu toplantısında sayın Erdoğan’ın bu konuda verdiği mesaj, işte böyle bir olasılığa yöneliktir. Yani YPG’liler Münbiç’ten uzaklaştırılmaz ise Türkiye’nin ABD’ye rağmen bizzat inisiyatif kullanacağıdır.

Emperyal güçlerin Ortadoğu üzerinde çok yönlü hesapları vardır ve istediklerini elde etmek için her türlü melaneti devreye sokmakta bir sakınca görmemektedirler. Başka ülkelerin toprağında ve zenginliklerinde gözü olmayan ülkemiz ise, sadece bekasına zarar verebilecek terör faaliyetlerine geçit vermeme dışında başkaca bir amacı yoktur. ABD, Münbiç’teki YPG terör örgütünü uzaklaştırmadığı taktirde bizzat inisiyatif alacağımıza yönelik açıklama doğrultusunda ifade edilen ve güven duyulmayan müttefikliğe son vermesinin kaçınılmazlık arz edeceğini dile getiren vatandaşlar; “YPG Münbiç’ten çıkarılsa bile ABD’ye güven duyulmaması gerekir. Çünkü çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen bu ülke, mevcut koşullara göre hareket ederek bir tercihte bulunacak” demektedirler.

Suriye’deki gelişmelerden en büyük zararı gören ülkemizin, bekasına tehdit teşkil edecek durumlara meydan vermemek istemesi en doğal hakkıdır ve bu konudaki taleplerimizi yokuşa sürenler, bundan böyle de müttefiklik ve stratejik ortaklığı hesabına geldiği şekilde kullanmak isteyeceklerdir. Önemli olan, artık bu gerçeği görerek gereğini yapmaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.