REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HALKIMIZ, HALEN ÇÖZÜM BEKLİYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HALKIMIZ, HALEN ÇÖZÜM BEKLİYOR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
8 views
22 Haziran 2021 - 14:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gün geçtikçe daha da artan ekonomik sıkıntılar yüzünden bunalan halkımızın önemli beklentilerine çözüm üretilmiş değil ve bu yüzden kendilerini sıkıntıya sokanlardan (!) içinde bulundukları bunalımdan kurtaracak önlemlerin bir an önce yaşama geçirilmesini istiyorlar.. Milyonlarca işsiz vatandaşımız arzuladıkları bir işgücüne kavuşamamanın üzüntüsü içerisinde bulunurlarken, milyonlarca yurttaşımız da ücret dengesizliği mağduriyetini  yaşamaktan kurtulmamaları nedeniyle yakınmaya devam ediyorlar ve bu önemli beklentilerin ne zaman gerçekleşeceğine yönelik sağlıklı bir tahmin yapma şansı yok maalesef.

Bir zamanlar kurulan ve hizmete girdikleri ilk yıllarda istihdam sağlamanın yanı sıra, ekonomiye büyük bir getirisi olan tesislerin özelleştirilerek neredeyse bedava denilebilecek fiyatlarla elden çıkarılmalarının ardından vatandaşlarımızda devlet bünyesinde yeni tesisler kurma eğilimine girilmeyeceği kanısı oluştu.. Yeni istihdam alanlarını teşvik etmek için yapılmakta olduğu belirtilen çok yönlü desteklemeler de arzulanan sonucu vermiş değil.. Daha çok üretme şansı olan sektörlerimizin içerisinde bulundukları durumun da gönül dağlayıcı olduğu, birçok tarım ürününü başka ülkelerden ithal etme durumunda kalmamızdan dolayı biliniyor ve söz konusu bu olumsuzluklar halkımızı fazlasıyla üzüyor.

Bir araya geldikleri mekânlarda sıkıntılarından ve hayat pahalılığından söz eden bazı vatandaşlarımız; “İçerisinde bulunduğumuz sıkıntıların aşılabilmesi için, senelerdir “sözde” olmaktan uzak bir birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var ve bu önemli beklentide, ülke yönetiminde söz sahibi olanların bizlere örnek olmaları gerekir.. Fakat görüyoruz ki yaşanmakta olan önemli sıkıntılara rağmen, bizlere örnek olması gerekenler örnek olma görevini yerine getirmek yerine her zaman olduğu gibi birbirlerini karalamakla meşguller ve bu tutumlarıyla zaten gergin olan toplumumuzu daha da geriyorlar” sözleriyle büyük bir tepki gösterirlerken, var olan bütün olumsuzluklardan bir ön önce kurtulmak zorundayız diye görüş belirtiyorlar!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.