REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HALKIMIZIN SİTEMİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HALKIMIZIN SİTEMİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
29 Mart 2018 - 13:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siyasi partiler 2019’da yapılacak seçimler için çoktandır kolları sıvarken, önemli beklentilere çözüm üretme noktasına aldırış etmiyorlar. Ülkemizin bekasına tehdit oluşturacak durumlara karşı önlem alınmasının öncelik arz ettiği görüşünü paylaşan vatandaşlarımız, “Bekamız konusunda alınan her önlemin destekçiyiz ve vatani görevini yerine getirmekte olan yavrularımız, canlarını verme pahasına bu desteğimizi belgeliyorlar…” derlerken, çektikleri sıkıntının asgari düzeyde kalmasına yönelik önlemlerin düşünülmüyor olmasından duydukları üzüntüyü dile getirirlerken de; “Gözümüz, kulağımız ve dilimiz olması gerekenler beklentilerimize eğilmiyor ve ilgililerin dikkatini çekmiyorlar…” diye de sitem ediyorlar.

Birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olan bir süreçten geçerken,  önemli beklentide topluma örnek olması gerekenlerin duyarlı olmadıklarını söylemek kimseye haksızlık olmaz. Kimi zaman 80 milyon insanın kucaklanacağı söylemleri havada kaldığından kimi vatandaşlarımız da; “Birlik ve beraberlikle örtüşmeyen söylemlerle mi 80 milyonumuz kucaklanacak?..” sözleriyle duydukları üzüntüyü dile getiriyorlar.

Önceliği huzurunun sağlanması olan halkımızın ikinci önceliği, insanca yaşam koşullarına kavuşmaktır. Ülkemizde milyonlarca işsizimizin bulunması, refah konusunda büyük bir talihsizliktir. Bu önemli talihsizlik, milli gelir dağılımındaki adaletsizliğin en önemli halkası olan ücret dengesizliğinin mağdurlarını daha çok sıkıntıya sokmaktadır. Çünkü ücreti iyi olanların işsiz gençleri varsa da, işsiz gençleri bulunan düşük ücretliler kadar sıkıntı çekmezler.

Yoksulluğun giderileceği vaatleri gerçekleşmediğinden refahsızlığın boyutları büyümüş ve bu alanda yaşanan sıkıntıları eşit koşullarda göğüsleyecek düzenlemeler önemsenmediği için milyonlarca vatandaşımız mağduriyetten kurtulma şansına kavuşamamaktadır. Ayda bir kap yemek bedelini karşılamaktan uzak bankalarca verilen promosyon nasıl kendilerini rahatlatmadıysa, sözü edilen memur ve emeklilere iki bayramda ikramiye verilmesi durumunda da insanca yaşam koşullarına kavuşmaları kendilerini gerektiği, daha doğrusu hak ettiği şekilde rahatlatmayacaktır. İnsanca yaşam koşullarının sadece kendilerine ait olduğu zihniyetini taşıyanlar, bu zihniyetlerinden vazgeçmedikçe ücret dengesizliği devam edecektir. Tabii ki ücret dengesizliği kurbanlarının kendilerini sorgulamıyor olmaları benimsenmeyen zihniyetin sürdürülmesinde en önemli etkendir ve medyadan sitem edenler bu hususu da artık önemsemelidirler diyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.