REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

HALKLA İÇ-İÇE OLMAK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HALKLA İÇ-İÇE OLMAK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
29 Mayıs 2018 - 17:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başbakan Binali Yıldırım Şehrimize gelecek diye öylesine abartılı önlemler alınmıştı ki, (güler misin, ağlar mısın) demek geçiyor içimizden. Bilindiği gibi, Şehrimizin iki caddesi var. Bunlardan biri Güres zaten trafiğe kapalı. İkincisi ve en önemlisi ise Cumhuriyet caddesi. Başbakan gelecek diye Cumhuriyet caddesi de trafiğe kapanınca, görün trafikte yaşanan curcunayı. Şehir içi sefer yapan minibüsler, dolmuşlar otobüsler, hangi yollardan gideceklerini şaşırmış, şaşkın ördeklere dönmüşlerdi. Yaya vatandaşlar da, bu curcunadan nasiplerini almış, kurulan polis barikatlarından geri çevriliyorlardı. Evine veya işyerine 5-10 metre yakında olan vatandaşa kurulan barikatlar sebebiyle gideceği yere 200-300 metre katederek gitmesi gerekeceği söyleniyordu. Bu mübarek Ramazan ayında, oruçlu vatandaşlara eziyet vermek, ancak bu kadar olurdu.

Posta inşaatının önünden başlanarak Cumhuriyet caddesinin trafiğe kapanması yetmiyormuş gibi bir de, Ziraat Bankasının önündeki yol da kapatılmış. Şöyle etrafa bir göz attım. Etraf, resmi ve sivil kıyafetli polis kaynıyor. Polislerin çoğunun Başbakan için çevre illerden gönderildikleri durumlarından belliydi. Yani, Siirt’teki teşkilat yetmemiş, çevre illerden takviye ekipler getirilmişti.

Yahu, Allah aşkına siz kimi, kimden koruyorsunuz. Hem milletin adamı diyeceksiniz, hem de millete karşı bir koruma ordusuyla korumaya alacaksınız. Bu mudur milletin adamı olmak!

Evet, elbette koruma amaçlı tedbirler almak gereklidir. Ancak, bu kadar abartmanın ve ortamı müstemleke havasına sokmanın ne gereği var. Bilemedin azami 100-200 polis ile tedbir alırsın. Caddeleri, yolları sabahın erken saatlerinden değil, devlet büyüklerinin teşrif edecekleri saatten bir, iki saat önce gerçekleştirirsin. Öyle sabahın erken saatlerinden başlayarak, yolları yaklaşık 10 saatliğine kapalı tutmak da neyin nesi!

İnanın ki, Devlet büyükleri ellerini kollarını sallaya-sallaya halkın arasına girseler, en ufak bir saldırıya uğramazlar. Bu millet, asil bir millettir. Büyüklerine karşı saygılıdır. Milletten korkmamak lâzım. Hem milletin adamı olacaksın, hem milletten korkacaksın, bu ne yaman bir çelişkidir!

Evet, sayın devlet büyüklerine sesleniyorum. Lütfen milletinize güveninin. Hiç kimsenin size en ufak bir zarar vermek niyetinde olmayacağına inanın. Yapacağınız yurt içi ziyaretlerde abartılı koruma önlemlerinin yapılmaması konusunda ilgililere ikazda bulunun.

İlk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk nice yurt içi gezilerde bulunmuştur. Kendisine karşı girişilen suikast girişimine rağmen,  çevresinde üç-beş koruma dışında abartılı önlemler aldırdığı görülmemiştir. İstiklâl Savaşı kahramanlarından Merhum İsmet İnönü de gerek Başbakan ve gerekse Cumhurbaşkanı olarak yaptığı yurt içi gezilerde hiçbir şekilde abartılı sayıda korumalarla gezmemiştir. Diğer cumhurbaşkanları, başbakanlar da hep mütevazi sayıda güvenlik güçleri tarafından korumaya alınmışlardır. Bayar’ı, Menderes’i, Sunay’ı, Korutürk’ü ve diğerlerini anımsıyoruz. Öyle abartılı korumalara hiç şahit olmadık. Şehrimize Özal da, Demirel de geldi. Hiç birinin gelişi sırasında yolların kapandığını görmedik, yaşamadım. Hele Merhum Demirel öylesine halkın içindeydi ki, elindeki fötr şapkasını kapıp kaçanlar bile olurdu.

İşin gerçeği şu. Milleti yönetenler, milletle iç içe olmakla mükelleftirler. Öyle milletten aşırı bir şekilde korunmakla milletin adamı olunmaz!

TAŞLAMALAR

SEÇİMLERDEN SEÇİME

HATIRLIYORLAR BİZİ

KİME OY VERECEĞİZ

ŞAŞIRDIK KIBLEMİZİ

 

CUMHUR İTTİFAKI MI

MİLLET İTTİFAKI MI

İKİSİ DE AYNIDIR

KİM VERECEK HAKKINI

 

YORGAN GİDİNCE ELBET

BU KAVGA DA BİTECEK

BAKALIM YORGANIMIZI

BU SEFER KİM KAPACAK

 

ALLAH HAYIRLI KILSIN

SEÇİMİN SONUCUNU

MİLLET MİLLET DİYORUZ

MİLLET İSTİYOR BUNU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.